آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ خرداد

شب ها کابوس می بینید؟ تقصیر موبایل شماست

۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۰:۰۱ قبل از ظهر مرضیه شکری
شب ها کابوس می بینید؟ تقصیر موبایل شماست

استفاده از تلفن همراه و سایر وسایل الکترونیکی دارای صفحه نمایش می تواند باعث بی خوابی و بدخوابی در افراد شود. این می تواند حتی سبب شود افراد نتوانند خواب عمیق در طول شب داشته باشند.

تاثیر نامطلوب بر مرحله خواب عمیق

خواب در انسان دارای مراحل مختلف است، یکی از حالت ها موسوم به Rem یا حالت رویابینی است و مردمک چشم حتی در زیر پلک بسته حرکت می کند و خواب سبک است. حدود بیست دقیقه از خواب شبانه به خواب عمیق اختصاص دارد که باعث دفع مواد سمی از مغز و حفظ سلامت بدن و استراحت اندام ها می شود.

استفاده از تلفن همراه قبل از خواب باعث می شود مقدار زمان خواب عمیق در فرد کاهش چشمگیری پیدا کند که به واسطه آن، فرد روز بعد دچار خستگی، بی حوصلگی، کاهش تمرکز در کار و در دراز مدت ابتلا به انواع بیماری های مزمن از جمله افسردگی، چاقی، افزایش فشار خون، ابتلا به سرطان و بیماری های اعصاب و روان می شود.

تنظیم و کم کردن نور دستگاه

کارشناسان به همین دلیل توصیه می کنند افراد در ساعت های انتهایی به زمان خواب خود از تلفن همراه ، رایانه و یا تبلت استفاده نکنند زیرا باعث بد خوابی شبانه در آنها می شود. به عنوان راه حل های جانبی برخی شرکت های بزرگ سازنده تلفن همراه و تبلت از جمله Apple دارای تنظیمات خاص برای فعالیت کاربران با دستگاه ها در شب هستند که نور صفحه نمایش را تنظیم و کم می کند.

دارندگان سایرتلفن های همراه نیز می توانند نرم افزارهای مخصوص ویژه تنظیم نور صفحه نمایش در شب را بر روی دستگاه های خود فعال کنند و از مزایای آنها استفاده کنند. در عین حال کار کردن با تلفن همراه و تبلت به دلیل پیچیدگی های کار با این وسایل نیازمند دقت و تمرکز مغز است که در نهایت باعث می شود احساس خواب ‌آلودگی در فرد از بین برود و فرد دچار بی خوابی شبانه شود./باشگاه خبرنگاران

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!