آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

سویا و درمان سرطان سینه

۷ اسفند ۱۳۹۵ ۶:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
سویا و درمان سرطان سینه

در این تحقیق، محققان از مدل‌های حیوانی استفاده کردند تا بتوانند به اطلاعات جدیدی راجع به تاثیر مصرف سویا – هم مثبت و هم منفی – بر درمان سرطان سینه ، دست پیدا کنند.
دانشمندان، مسیرهای بیولوژیکی‌ای را در موش‌ها یافتند که با مصرف بلند مدت سویا، تاثیر تاموکسیفن را بهبود می‌بخشد و از احتمال عود کردن سرطان سینه می‌کاهد. اما، آن‌ها نیز نشان دادند که چرا اگر در حین درمان با تامیکسوفن، برای اولین بار سراغ غذاهایی بروید که پایه‌ی آن‌ها سویا باشد، می‌تواند به شکل معکوس تاثیر دارو را کاهش دهد و احتمال عود کردن را افزایش دهد.
مطالعه‌ی منتشر شده، نشان داد که چگونه بیولوژی مولکولی در استفاده از سویا، بر تاموکسیفن تاثیر می‌گذارد – هم مثبت و هم منفی.
همچنین این مطالعه، بازتابی است از آن چه در بیماران مبتلا به سرطان سینه مشاهده شد .
لینا هیلا کیوی-کلارک، سرپرست این تحقیق: مدت‌ها است که نسبت به ژنیستئین تناقض وجود دارد. ژنیستئین، ساختار مشابهی با استروژن دارد و گیرنده‌های استروژن را تا حدی فعال می‌کند. استروژن باعث رشد اکثر سرطان‌های سینه است. با این حال، در کشورهای آسیایی که میزان خوردن سویا بسیار بالا است، آمار سرطان سینه ۵ برابر کمتر از زنان در غرب است. پس چرا سویا که کار استروژن را انجام می‌دهد، از زنان آسیایی محافظت می‌کند؟
بیش از ۷۰ درصد از ۱.۶۷ میلیون زنی که در سال ۲۰۱۲ مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده شدند، گیرنده‌های استروژن فعال داشتند، و تاموکسیفن و روش‌های هورمونی دیگر، هدفشان کاهش توانایی استروژن در رشد سرطان است. این داروها، رایج‌ترین شکل درمان برای این سرطان است. با این که درمان هورمونی می‌تواند در پیشگیری یا درمان سرطان سینه بسیار مؤثر باشد، حدود نیمی از بیمارانی که از این روش درمان استفاده می‌کنند، بدنشان نسبت به آن مقاومت نشان می‌دهد و یا سرطانشان عود می‌کند.
استفاده طولانی مدت و مداوم از ژنیستئین قبل از شکل گیری سرطان سینه، ایمنی عمومی در برابر سرطان را افزایش می‌دهد و در نتیجه نسبت به پیشرفت سرطان و عود کردن آن محافظت می‌کند.
همچنین مکانیسمی به نام اتوفاژی را متوقف می‌کند. اتوفاژی باعث می‌شود تا سلول‌های سرطانی نجات پیدا کنند. همین مسئله است که به بهبود عملکرد تاموکسیفن کمک می‌کند.
مطالعات پیشین به هیچ تاثیر منفی‌ای از دریافت سویا بر روی نتیجه‌ی سرطان سینه نرسیدند. همچنین نشان داده بودند که زنان آسیایی و هندواروپایی که روزانه حداقل یک سوم فنجان شیر سویا (۱۰ میلی‌گرم ایزوفلاون) می‌خوردند، کمترین احتمال عود کردن سرطان سینه را داشتند.
اما آن چه مطالعاتی که بر روی حیوانات انجام شد، در استفاده از سویا بعد از ابتلا به سرطان سینه نشان داد، چیز متفاوتی بود.
شروع به مصرف ژنیستئین بعد از شکل گیری سرطان سینه در حیوانات، هیچ واکنش ایمنی ضد توموری را تحریک نکرد تا سلول‌های سرطانی را حذف کند. محققین گفتند: اما ما هنوز نمی‌دانیم که چرا این مسئله باعث شد تا حیوانات نسبت به تاثیرات مفید تاموکسیفن مقاوم شوند و خطر عود کردن سرطان را افزایش دهد.
حیواناتی که از شروع بزرگسالیشان به مصرف ژنیستئین پرداخته بودند، تنها ۷ درصد احتمال داشت تا سرطانشان بعد از درمان با تاموکسیفن عود کند، اما در موش‌هایی که تنها بعد از شکل گیری سرطان ژنستئین دریافت کردند، ۳۳ درصد احتمال عود کردن وجود داشت.
محققین گفتند: معمای ژنستئین و سرطان سینه در مدل موش‌های ما کاملا حل شد و توانست دلیل تناقضی را که در مطالعات حیوانی و بیماران دیده شده بود توضیح دهد. در حال حاضر، بسیاری از متخصصین سرطان به بیمارانشان توصیه می‌کنند تا از مکمل‌های ایزوفلاون یا غذاهایی که سویا دارند استفاده نکنند. اما اگر نتایجی که در این مطالعه به دست آوردیم درست باشد، می‌توان توصیه‌ی دقیق‌تری انجام داد. اگر پیش از سرطان از سویا در تغذیه‌ خود استفاده می‌کردند، باید به خوردن آن ادامه دهند، اما اگر پیش از آن ژنیستئین وارد بدنشان نشده است، نباید استفاده از آن را شروع کنند.

 

منبع: آشپزباشی، ترجمه شده از Science Daily

کانال اخبار آشپزباشی
برچسب‌ها,
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!