آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

سندروم متابولیک و ویتامین E

۱۸ بهمن ۱۳۹۵ ۶:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
سندروم متابولیک و ویتامین E

تحقیقی جدید نشان داد که افراد مبتلا به سندروم متابولیک ، به شدت به ویتامین E بیشتری نیاز دارند. این مسئله یک دغدغه‌ی اجتماعی است، چرا که میلیون‌ها نفر به این بیماری دچارند و معمولا مرتبط با چاقی است.
همچنین تحقیق دیگری بیان کرد که دقت آزمایشات رایج برای اندازه گیری ویتامین E در خون، محدودتر از چیزی است که در آزمایشگاه‌های محققین انجام می‌شود. این محدودیت در حدی است که ممکن است مشکلی که وجود دارد، نمایان نشود.
ویتامین E – یکی از ریز مغذی‌ها که جذب آن با تغذیه بسیار دشوار است – یک آنتی‌اکسیدان مهم برای حفاظت سلول است. همچنین بر بیان ژن و عملکرد ایمنی تاثیر می‌گذارد و به ترمیم زخم‌ها و آسیب‌های وارد شده به عروق کمک می‌کند. برای تقویت بینایی و عملکرد نورولوژیک مهم است و از فاسد شدن چربی، به شکل وسیعی جلوگیری می‌کند.
ویتامین E به وفور در بادام، جوانه‌ی گندم، دانه‌ها و روغن‌های مختلف و در مقادیر کمتری در سبزیجات و مانند اسفناج و کلم کالی وجود دارد.
پروفسور مارت ترابر و پروفسور آوا هلن گفتند: «این تحقیق نشان داد که افراد مبتلا به سندروم متابولیک، به ۳۰ تا ۵۰ درصد ویتامین E بیشتری نسبت به کسانی که از سلامت عمومی بهره‌مندند نیاز دارند.»
«در مطالعات پیشین نشان داده بودیم که افرادی که به سندروم متابولیک دچارند، فراهمی زیستی پایین‌تری از ویتامین E دارند. در تحقیق فعلی ما از رویکردی نوآورانه در اندازه‌گیری ویتامین E مورد نیاز بدن استفاده شده است. این مطالعه به وضوح نشان می‌دهد که افراد مبتلا به سندروم متابولیک به دریافت ویتامین E بیشتری نیاز دارند.»
این سندروم با وجود سه شرط مختلف یا بیشتر تشخیص داده می‌شود، منجمله چاقی میان تنه، چربی بالا، فشار خون بالا، مستعد التهاب بودن، مستعد انعقاد خون در رگ، مقاومت در برابر انسولین یا اختلال در تحمل گلوکز.
همچنین این مطالعه، برای اولین بار، به وضوح نقص رویکردهای رایج در اندازه‌گیری ویتامین E را نشان دادند.
با نشانه‌ گذاری ویتامین ای به وسیله‌ی دوتریوم، یک ایزوتوپ پایدار هیدروژن، دانشمندان توانستند تا میزان ریز مغذی‌های دفع شده توسط بدن را اندازه گیری کننده و با مقدار دریافتی مقایسه کنند. آزمایشات پیشرفته‌ای که محققین انجام دادند، در دسترس عموم قرار ندارد. این آزمایشات نشان دادند که افراد مبتلا به سندروم متابولیک، ۳۰ تا ۵۰ درصد، جذب بیشتری از ویتامین E دارند. وقتی بدن به ویتامین E نیاز نداشته باشد، مقادیر مازاد را دفع می‌کند.
اما گروه افرادی که سندروم متابولیک داشتند، با این که بافت‌های بدنشان، ویتامین E مورد نیازشان را حفظ می‌کردند، اما آزمایش‌های خونشان که به روش‌های رایج انجام شد، همان مقادیری که برای یک فرد سالم و طبیعی وجود دارد را نشان می‌دادند.
ترابر گفت: «ما کشف کردیم که مقدار ویتامین E در خون، معمولا سطحی طبیعی دارد؛ چرا که این ریز مغذی‌ها به سمت کلسترول بالا و چربی جذب می‌شوند. پس ویتامین E می‌تواند مقادیر بالایی در دستگاه گردش خون داشته باشد و این توهم را به ما بدهد که اندازه‌ی آن مناسب است، حتی وقتی که بافت‌های بدن دچار کمبودند.»
«پس این اساسا یعنی آزمایش‌های خون رایجی که برای ویتامین E انجام می‌شوند بلا استفاده‌اند.»
در نهایت محققین از این یافته‌ها نتیجه گرفته می‌شود که افراد مبتلا به سندروم متابولیک، دچار سطوح بالاتری از استرس اکسایشی و التهاب می‌شوند و نتیجتا به آنتی‌اکسیدان‌های بیشتری مانند ویتامین E نیاز دارند.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!