آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ خرداد

سردرد مزمن به زانو درآمد! ساخت داروی درمان قطعی میگرن در ایران

۲۶ مرداد ۱۳۹۵ ۵:۳۷ بعد از ظهر مرضیه شکری
سردرد مزمن به زانو درآمد؛ ساخت داروی درمان قطعی میگرن در ایران

محققان پارک فناوری پردیس داروی درمان قطعی میگرن را رونمایی کردند. دکتر رمضانی از محققان این طرح در مراسم رونمایی از داروی درمان قطعی میگرن که در کلینیک آرامش صورت گرفت، با تاکید بر اینکه این دارو با عنوان «میگری هیل» تولید شده است، گفت: «این دارو به صورت بخور استنشاقی است که بر اساس پروتکل‌های خاصی بیماران مبتلا به این بیماری در کلینیک از آن استفاده می‌کنند.» او با بیان اینکه این دارو به صورت کم‌تهاجمی تولید شده است، از تولید فرم مایع این دارو که قدرت جذب سریع و کم‌تهاجمی دارد، خبر داد.

دکتر رمضانی با بیان اینکه بیماری میگرن در دو نوع حاد و مزمن افراد را مبتلا می‌کند، توضیح داد: «در حالت مزمن ۲۱ حمله در سال رخ می‌دهد؛ ولی در حالت حاد ۱۵ حمله در ماه با طول مدت بیشتر از ۱۴ ساعت ایجاد می‌شود.» او با بیان اینکه این دارو داروی درمان قطعی میگرن است، یادآور شد: «با اعلام و مجوز سازمان غذا و دارو، این دارو وارد فاز ۳ تولید می‌شود.» این دارو قرار است به چندصد نفر از بیماران مبتلا در کلینیک آرامش ارائه شود.

چند میلیون ایرانی درگیر میگرن هستند؟

این محقق با اشاره به شیوع بیماری این بیماری در کشور خاطرنشان کرد: «ضریب شیوع بیماری میگرن در جوامع بزرگ ۱۰٫۲۹ درصد است و بر اساس برآوردها در ایران حدود ۸ میلیون نفر مبتلا به بیماری میگرن هستند. ۱۰ درصد از این بیماران جزو بیماران حاد میگرنی هستند.»

به گفته دکتر رمضانی، این دارو در سال ۸۴ تولید و در سال ۸۸ وارد فاز تولید صنعتی شد و در کلینیک آرامش نیز بر روی بیش از ۱۴۰۰ بیمار مورد استفاده قرار گرفت. از ۱۴۰۰ بیمار مصرف‌کننده داروی «میگری هیل»، ۸۱ درصد آنها درمان قطعی شدند و در افرادی که درمان نشدند، منجر به کاهش حملات میگرن در آنها شد.

طبق برآوردهای انجام شده در کشور آمریکا سالانه حدود ۲۱ تا ۲۷ میلیارد دلار ضررهای ناشی از این بیماری به دلیل مصرف انواع مُسکن‌ها، غیبت از کار، هزینه‌های کلینیکالی و افت بهره‌وری را متحمل می‌شود./مهر

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!