آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۷ تیر

سردرد دارید؟ چرا نعناع را امتحان نمی کنید

۶ مهر ۱۳۹۵ ۴:۰۰ بعد از ظهر مرضیه شکری
سردرد دارید؟ چرا نعناع را امتحان نمی کنید

نعنا تقویت کننده معده، رفع کننده سردردهای سرد، مقوی قلب و نشاط آور است. همچنین جویدن نعنا دندان درد را تسکین می‌بخشد. همچنین مصرف نعنا خون غلیظ را رقیق می‌کند. نعنا برای کسانی که ریفلاکس و سوء هاضمه دارند بسیار مفید است. مصرف کم نعنا برای رفع ریفلاکس بسیار خوب است ولی مصرف بیش از حد آن ریفلاکس را تشدید می‌کند. داروهای گیاهی باید با دوزهای کم و با فاصله خورده شود.

اگر افراد می‌خواهند از فواید داروهای گیاهی بهره مند شوند بهتر است که داروها را با فاصله و به مقدار کم مصرف کنند. مثلا یک لیوان دمنوش نعنا را به دو قسمت تقسیم کنند و هر سه ساعت بخشی از آن را بنوشند. داروهایی که به بدن بار می‌شوند باید کم کم خورده شود تا معده به آن عادت کند.

نعنا محلل مواد سرد در بدن است و در رفع میکروب معده بسیار مفید است. مالیدن روغن نعنا بر پیشانی سردردهای ناشی از سردی را از بین می‌برد. البته سردردهای نوع گرم را تشدید می‌کند.

نشانه‌های سردرد نوع سرد

از نشانه‌های سردرد سرد این است که فرد با کوچکترین سردی هوای یا خوردن مواد سرد مثل آب یخ یا بستنی سردردش تشدید پیدا می‌کند. جویدن نعنا دندان درد را تسکین می ‌بخشد. آشامیدن عصاره نعنا برای رفع درد سینه و پهلو بسیار مفید است و باید با عصاره نعنا را با آب گرم و نبات مخلوط کنند و گرم بخورند.

تقویت دهانه معده

نعنا تقویت کننده فم (دهانه) معده است و نفخ را از بدن از بین می‌برد. برای کسانی که بدون مصرف دارویی بالا می‌آورند و خوردن نعنا بسیار مفید است چرا که فم معده را تقویت می‌کند.

غلامرضا کردافشاری – متخصص طب سنتی

Save

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!