آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳۰ فروردین

ریسک بالای خوردن این میوه ها با پوست

۱۶ آذر ۱۳۹۵ ۳:۰۲ بعد از ظهر مرضیه شکری
ریسک با پوست خوردن این میوه ها بالاست

میوه ها دارای خواص فراوانی هستند که حتی پوست آن ها هم از این خواص بی بهره نیست. بارها شنیده ایم که خواص پوست برخی از میوه ها از خود میوه بیشتر است، اما خب، باید با احتیاط بیشتری با این مسئله برخورد کرد.

کدام میوه ها:

سیب

گذشتن از پوست سیب واقعاً سخت است به خصوص اینکه خیلی از افراد دوست دارند سیب درسته را در دست گرفته و تا آخر گاز بزنند. پوست سیب حاوی ماده پرخاصیتی به نام پکتین است. این ماده به سیری زودهنگام کمک زیادی می کند و فقط در پوست سیب وجود دارد. اما توجه داشته باشید که ممکن است سیب به ۲۰ نوع آفت کش آلوده باشد. بنابراین توصیه می شود قبل از مصرف پوست آن را بکنید تا بقایای آفت کش ها وارد بدن تان نشود. برای برخورداری از تمام خواص سیب از انواع ارگانیک آن مصرف کنید و قبل از مصرف آن را با دقت بشویید.

انگور

انگور نیز مانند گوجه فرنگی است. برخی افراد که روده های حساسی دارند به سختی پوست ظریف این میوه را هضم می کنند. دلیل آن نیز به خاطر وجود فیبرهای سختی است که دارد. یک علت دیگر برای پوست گرفتن انگور این است که حاوی آفت کش ها است. شاید کار سختی باشد اما اگر تصور می کنید با مصرف انگور روده یا معده تان اذیت می شود حتماً پوست آن را بکنید، مخصوصا انگورهای دانه درشتی که پوست های ضخیمی دارند.

گیلاس

پوست گرفتن گیلاس نیز کار چندان ساده ای نیست. اما با این حال باید بدانید که پوست این میوه های خوشمزه نیز حاوی میزان زیادی آفت کش است. در خصوص این میوه نیز بهتر است حتماً از انواع طبیعی و ارگانیک آن استفاده کنید و قبل از مصرف آن را به دقت شستشو دهید.

هلو

خیلی ها قبل از مصرف هلو پوست آن را می گیرند. در واقع پوست هلو جزو خوراکی هایی است که در برخی افراد باعث ایجاد آلرژی می شود. اگر هلویی که مصرف می کنید غیر ارگانیک است حتماً قبل از مصرف پوست آن را بگیرید. چون پوست این میوه نیز حاوی آفت کش های زیادی است.

نکته

برای شست و شوی بهتر تمام میوه ها و سبزیجات از آب سرد استفاده کنید و پوست آن ها را با دست یا دستمال به دقت بسابید تا ترکیبات شیمیایی، باکتری ها، قارچ ها و باقیمانده فضولات حیوانی، میکروارگانیسم ها یا خاک از روی آن ها زدوده شود. این میوه ها و سبزیجات را خشک کنید تا هر آنچه باقیمانده است نیز از بین برود. سپس بعد از شستشو آن ها را مصرف کنید.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!