آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

روبرو شدن با حساسیت های غذایی

۱۶ اسفند ۱۳۹۵ ۶:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
روبرو شدن با حساسیت های غذایی

متخصصین حساسیت های غذایی دریافتند که افرادی که حساسیت شدید به یک غذا دارند، می‌توانند در صورت مواجه شدن با آن غذا به هر شکل، اضطراب شدیدی را تجربه کنند. مخصوصا کودکان ممکن است حتی با فکر آن که به فردی که دارد بادام زمینی یا کره‌ی بادام زمینی می‌خورد نزدیک شوند، به شدت عصبی شوند.
مقاله‌ای در Annals of Allergy, Asthma and Immunology که نشریه‌ی علمی کالج ACAAI است، نشان داد که اکثر کودکان می‌توانند بدون هیچ ترسی نزدیک غذاهایی شوند که حساسیت غذایی آن‌ها را تحریک می‌کند.
متخصص حساسیت غذایی، چیترا دیناکار، محقق ارشد این مطالعه: ما یک چالش بر اساس نزدیکی به غذا طراحی کردیم تا به کاهش اضطراب کودکانی که به حساسیت غذایی دچار هستند کمک کنیم. این چالش به کودکانی که به حساسیت غذایی – مانند حساسیت به بادام زمینی یا شیر – دچار هستند اجازه می‌دهد تا نه تنها با آن غذایی که حساسیت دارند در یک اتاق باشند، بلکه حتی بتوانند در همان هوا نفس بکشند و غذا را بر روی پوستشان قرار دهند. کودکان می‌توانند خودشان ببینند که تا جایی که غذا را نخورند یا در چشم، بینی یا پوست خراش دیده‌ی خود قرار ندهند، در امنیت قرار دارند. این یک موهبت بزرگ است.
بعضی از افراد که به حساسیت غذایی دچار هستند، از ترس آن که به شکل تصادفی در تماس با غذایی که به آن حساسیت دارند قرار بگیرند، از بعضی فعالیت‌های اجتماعی یا حتی پرواز کردن پرهیز می‌کنند. در بعضی از موارد، کودکانی که به حساسیت غذایی دچار هستند، در سالن غذا خوری مدارس بر روی میز جداگانه‌ای می‌نشینند که باعث می‌شود احساس خجالت کنند و از نزدیکی با غذایی که می‌تواند باعث واکنش آن‌ها شوند احساس اضطراب کنند. اکثر افرادی که مبتلا به حساسیت غذایی هستند، تنها نسبت به هضم آن غذا واکنش نشان می‌دهند. درصد کمی از افراد هستند که نسبت به تنفس گرد یا بخار غذایی که به آن حساسیت دارند، مانند پروتئینی که در پوست بادام زمینی هست یا جایی که دارند صدف می‌پزند.
دکتر جی پورتنوی از نویسندگان این مطالعه: ما دوازده بار این چالش را انجام دادیم و اکثر کودکان هیچ واکنشی نشان ندادند. در واقع تنها یک کودک دچار کهیر شد. اکثر کودکان در ابتدا تنها ترسیدند، اما زمانی که واکنشی نمی‌بینند، ترسشان می‌ریزد و احساس آزادی تازه‌ای به آن‌ها دست می‌دهد. و از آن جا که از جامعه‌ای که در آن بودند جدا شدند، اعتماد بیشتری به دست می‌آورند.
دکتر دیناکار، افرادی را که به حساسیت غذایی دچار هستند تشویق کرد تا با متخصصی که در ارتباط هستند، موضوع چالش نزدیکی به غذایی که به آن حساسیت دارند را در میان بگذارند. این برنامه‌ی یک ساعته به خانواده‌ها اجازه می‌دهد تا گزینه‌ی دیگری برای بررسی توانایی‌های کودکی که به حساسیت غذایی دچار است، در تحمل تماس معمول داشته باشند و آن‌ها را قادر می‌سازد تا تماس با غذایی را که به آن شک دارند ، در محیطی امن و کنترل شده بررسی کنند.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!