آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳ اردیبهشت

راه های تشخیص نفخ از اضافه وزن

۱ آذر ۱۳۹۵ ۲:۰۱ بعد از ظهر مرضیه شکری
راه های تشخیص نفخ از اضافه وزن

اگرچه وزن به یک باره افزایش نمی یابد اما اغلب این‌گونه احساس می‌شود. به ‌عنوان‌ مثال، یک روز شلواری که چند ماه نپوشیدید را به تن می‌کنید و متوجه می‌شوید که دیگر اندازه نیست. این جاست که سوال پیش می‌آید آیا وزن اضافه کردید یا نفخ کردید؟

آیا شیوه زندگی‌ام تغییر کرده است؟

آیا در الگوی غذا خوردن، برنامه ورزشی یا فعالیت و سطح استرس شما تغییری به وجود آمده است؟ حتی کوچک ترین تغییر در شیوه زندگی، ازجمله کم شدن ساعت خواب یک یا دو ساعت درهر شب یا مصرف داروی جدید می ‌تواند روی تعادل کالری مصرفی تاثیر بگذارد.

صبح ظاهرم چگونه است؟

هنگامی‌ که صبح از خواب بیدار می‌شوید، در آینه نگاهی بیندازید. هنگامی‌ که شب قبل در ساعت مناسب مانند ۷ شام میل کرده باشیم، زمانی که از خواب بیدار می‌شویم، مواد غذایی شکم را ترک کرده و در روده بزرگ قرارگرفته است. بنابراین احساس نفخ نمی کنید. بنابراین اگر شما از خواب بیدارشده اید و شکم تان بزرگ‌ تر از زمانی است که به رختخواب رفتید، قطعاً در روده مشکلی به وجود آمده است.

پس از خوردن کردن غذا چه شکلی هستم؟

نفخ معمولاً بعد از صرف غذا رخ می‌دهد و در طول روز تغییراتی دیده می‌شود. بنابراین اگر پس از خوردن ناهار احساس نفخ کنید اما پس از ورزش کردن این حس از بین برود، به‌احتمال‌ زیاد نفخ بوده است.

آیا وقت قاعدگی است؟

در طول چرخه قاعدگی، تغییرات در هورمون‌های جنسی زنانه، به ‌ویژه استروژن و پروژسترون، می‌تواند باعث احتباس آب شود. مایعات می ‌تواند در سراسر بدن به‌ ویژه شکم پخش شود و درنتیجه شکم ‌گنده به نظر برسد.

اضافه وزن در کدام قسمت بدن است؟

اضافه ‌وزن در قسمت شکم، ران، نشیمنگاه، بازوها، صورت و… پخش می‌شود. در حالی ‌که نفخ تنها در قسمت شکم است.

ادرار چه رنگی است؟

رنگ ادرار باید زرد کم‌ رنگ و نه تیره باشد. اگر این‌ چنین باشد، شما دچار کم‌ آبی هستید، که باعث نفخ می‌شود و باعث می‌شود تا بدن آب خود را نگه دارد.

برنامه ورزشی تان تغییراتی به وجود آمده است؟

آیا اخیراً با کار پر استرس‌ مواجه شده‌اید؟ نگران نباشید همان گونه که وزن با تغییرات کوچک بالا می‌رود، با تغییرات کوچک هم پایین می‌آید. کافی است این تغییرات را تشخیص دهید./خراسان

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!