آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ اردیبهشت

رابطه فشار خون با خطر بروز بیماری کلیوی

۳۰ مرداد ۱۳۹۵ ۹:۴۶ قبل از ظهر مرضیه شکری
رابطه فشار خون با خطر بروز بیماری کلیوی

فشار خون بالا می‌تواند مشکلات فراوانی برای سلامتی به همراه داشته باشد اعم از بیماری قلبی، سکته مغزی و حتی بیماری کلیوی. در شرایطی که حفظ یک رژیم غذایی مناسب و برنامه ورزشی در کنترل فشار خون شما تأثیر بسزایی دارد، در طولانی‌ مدت می‌تواند خطر بروز بیماری کلیوی را هم کاهش دهد.

تحقیقات نشان می‌دهد داشتن یک برنامه سخت برای کنترل آن می‌تواند خطر احتمالی مرگ زود هنگام را در میان افرادی که دچار بیماری مزمن کلیوی هستند کاهش دهد. محققان در این تحقیقات دریافتند که فشار خون پایین، خطر مرگ زود هنگام را از شما دور خواهد کرد.

داده‌های به دست آمده در تحقیق پژوهشگران نشان‌دهنده امنیت طولانی‌ مدت کنترل شدیدتر فشار خون با امتیازهای بالقوه مربوط به مرگ و میر در بیمارانی است که بیماری کلیوی داشتند. در این تحقیق، محققان داوطلبان قبلی مربوط به دو آزمایش کنترل‌ شده کامل را در زمینه کاهش شدید فشارخون مورد بررسی قرار دادند.

برخی نتایج نشان داد که کاهش فشارخون سیستولیک قلب تا کمتر از ۱۲۰ میلی‌مترِ جیوه (که کمتر از هدف فعلی مورد نظر ماست) برای داشتن قلبی سالم و طول عمر کافی،‌ مناسب خواهد بود. از سوی دیگر، سایر بررسی‌های طولانی ‌تر و مفصل ‌تر نشان داد که فشار خون پائین تر از این میزان می‌تواند مضر باشد.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!