آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۷ تیر

دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی، یک ترکیب خطرناک

۱۵ تیر ۱۳۹۵ ۴:۰۳ بعد از ظهر سرآشپز
دیابت نوع ۲ و بیماری قلبی، یک ترکیب خطرناک

محققین می گویند آنچه در انتظار افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی است، شاید ترسناک‌تر از چیزی باشد که تا کنون تصور می‌شد.

سرپرست مطالعات، دکتر ویلیام وایت: دیابت نوع ۲ که با سندروم کرونری حاد همراه باشد، به مراقبت بسیار بیشتری نیاز دارد، به خصوص برای آن که از یک اتفاق قلبی دیگر جلوگیری شود.

این مطالعات از ۵۳۰۰ نفر در سرتاسر دنیا که دیابت نوع ۲ داشتند تشکیل شده بود. آن‌هایی که نارسایی احتقانی قلبی داشتند، ۲۴ تا ۲۸ درصد احتمال داشت تا در ۱۸ ماه بعدی بمیرند. محققین گفتند که این آمار، ۵ برابر خطری است که افرادی را که برای یک بیماری قلبی بستری نشده بودند تهدید می‌کرد.

سرپرست مطالعات اشاره کرد که خطر بیماری قلبی در افرادی که دیابت نوع ۲ دارند، دو تا سه برابر افراد دیگر است.

وایت گفت: در تمام مطالعات آینده‌ی دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی، عواقب نارسایی‌های قلبی به همان میزان سکته، حمله‌ی قلبی و آنژین ناپایدار، باید مورد توجه و بررسی قرار گیرند.

ارتباط بیماری‌های قلبی و دیابت نوع ۲، تا حدی به دلیل آن است که چاقی و مشکلاتی مانند فشار خون بالا و سطح بالای کلسترول، منجر به هردوی آن‌ها می‌شود. همچنین بر اساس تحقیقات انجام شده نگرانی‌هایی هم وجود دارند که داروهایی که برای کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت استفاده می‌شوند، به قلب آسیب برسانند.

این مطالعات در مجله‌ Diabetes Care منتشر شد.

منبع:آشپزباشی

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!