آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۵ اردیبهشت

۷ دلیلی که باعث می شود شما مجرد باقی بمانید!

۶ آبان ۱۳۹۵ ۳:۵۰ بعد از ظهر مرضیه شکری
7 دلیلی که باعث می شود شما مجرد باقی بمانید!

آیا تا به حال به این مسئله فکر کردید که چرا بیشتر انسان های روی کره زمین شریک زندگی مورد نظرشان را پیدا کردند به جز شما؟ قبل از این که خجالت بکشید این را بگوییم که: این بدین معنی نیست که «مشکلی» در شما وجود دارد. با این حال، اگر جزو کلوپ مجردها هستید و متعجب اید که چرا این طور است.

این ۷ دلیل مجرد بودن تان را بررسی کنید.

۱- واقعا گرفتار هستید

زندگی واقعا می تواند بعضی مواقع پر مشغله باشد (به خصوص اگر فعال و بلند پرواز باشید و بخواهید به همه چیز دست پیدا کنید.) رابطه یک سرمایه گذاری بزرگ در وقت، انرژی، و احساسات است (البته اگر درست اینکار را انجام بدهید.) چه خوب می شد شریک زندگی مورد نظرتان هم آن قدر سرش شلوغ نبود که فقط اندکی وقت داشتید تا با هم بگذرانید؟ اما این طور نمی شود، باید قبل از این که وارد یک رابطه بشوید یک مقدار سرتان را خلوت تر کنید.

۲- برای استقلال تان ارزش قائل هستید

بهترین زوجین دریافته اند که اوقات تنهایی چیزی نیست که فقط در موردش بخواهند فکر کنند، بلکه لازم هم است. افرادی که از لحاظ روحی و روانی قوی هستند از تنهایی واهمه ای ندارند. شما می توانید درگیر رابطه باشید و استقلال تان را هم حفظ کنید، اما هر رابطه ای نیاز به سطحی از سازش دارد (با این سوال که: این موقع شب کجا می روی؟ شروع می شود، تا مسائل بزرگتری مثل شرایط زندگی در آینده.) اگر برای این سطح از سازش آمادگی ندارید، یا می خواهید استقلال کامل را در تصمیم گیری هایتان داشته باشید، این ها دلایلی هستند برای اینکه هنوز مجرد هستید.

۳- فرصت می خواهید تا خودتان را پیدا کنید

اگر قصد دارید تغییر بزرگی در زندگی تان بدهید- مثل رفتن به مدرسه جدید، شروع یک کار جدید، زندگی در یک شهر جدید- می تواند دلیلی باشد که چرا هنوز مجرد هستید. عاقلانه نیست که هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن داشته باشید و از کس دیگری درخواست کنید وارد زندگی تان بشود. تمام وقت تان را بگذارید تا در وضعیت جدید مستقر شوید: عشق منتظر تان خواهد ماند تا زمانی که آماده شوید.

۴- نمی توانید فکر کردن درباره … را متوقف کنید.

توقف بروی احساسات ناخوشایند درباره عشق سابق زندگی تان شما را از ادامه زندگی باز داشته است. اگر بار عاطفی شدیدی از رابطه قبلی تان باقی مانده است، قبل از اینکه به یک رابطه جدید وارد شوید اجازه بدهید از سرتان بگذرد. شاید هم هنوز احساس عاشقانه ای نسبت به کسی که مایل به بازگشت نیست دارید.

۵- خودتان هم نمی دانید که چه چیزی می خواهید

استانداردهایتان برای اینکه چه چیزی باعث می شود شخصی «بیشترین» مطابقت را با شما داشته باشد همانطور که پا به سن می گذارید تغییر می کند. بارها شده در مورد چیزهایی که درباره شریک زندگی تان می خواهید سرگردان شده اید و اگر اینطور است، صِرف وقت گذراندن با اقشار متفاوت جامعه می تواند در این زمینه کمک تان کند. فقط با داشتن ایده کلی در مورد شخصی که می خواهید بیرون بروید، با اینکار بهتر می توانید شریک زندگی که می تواند شما را شاد کند بیابید.

۶- با بدنتان راحت نیستید

عدم اعتماد به نفس می تواند در نحوه ابراز خودتان تجلی بیابد (حالت، افکار، رفتارها، همه چیز). اعتماد به نفس داشته باشید چون چیز با شکوهی است و هر کجا می روید، می توانید با خودتان ببرید. آنچه که در آیینه می بینید، خمیده، عضلانی، لاغر، چیزی بین این‌ ها؟ اهمیت ندارد. اگر دوست دارید وزن تان را کم کنید و یا متناسب باشید، بدوید، تمرین وزنه ای کنید، کلاس یوگا بروید، یا عادات سلامتی را تمرین کنید. از همین حالا بدن تان را دوست داشته باشید، چون همینطور که الان هستید واقعا خوب هستید. همان اعتماد به نفسی که در شما است دیگران را به سمت تان جذب خواهد کرد. اعتماد بنفس قدرتمند است!

۷- اعمال تان انعکاس دهنده گفتارتان نیست

اگر مدام می گویید که دوست دارید فقط با شخص خاصی باشید اما هرگز خودتان را در موقعیتی قرار نمی دهید که بتوانید شخص خاصی را ملاقات کنید، پس هیچ دلیلی ندارد که تعجب کنید چرا هنوز مجرد هستید. شریک زندگی آینده تان نمی تواند به صورت جادویی مقابل چشمان تان ظاهر بشود. اگر می خواهید، باید آن را بدست آورید! وقت بگذارید، به بار، کافی شاپ، پارک، یا حتی کتاب فروشی بروید. اگر کسی را دیدید که نظرتان را جلب کرد به سمتش بروید و خودتان را معرفی کنید. مجرد و آماده به ازدواج اما عصبی و خجالتی هستید؟ اینطور نباشید. این نکته را به خاطر داشته باشید: اعتماد بنفس!

نکته

مجرد هستید و با آن هیچ مشکلی هم ندارید؟ عالی است. می توانید تنهایی هم شاد باشید (اجازه ندهید کسی غیر از این را بر شما تحمیل کند)، خوش به حال تان هیچ دردسری ندارید.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!