آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳ خرداد

دلایل ناموفقی رژیم کم کربوهیدرات چیست ؟

۱۷ شهریور ۱۳۹۵ ۱۲:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
دلایل ناموفقی رژیم کم کربوهیدرات چیست ؟

بسیاری از برنامه های کاهش وزن موجود، از فرد می خواهند که کربوهیدرات را از برنامه روزانه اش حذف کند. در حالی که برخی ممکن است ادعا کنند که این برنامه ها، جزو بهترین ها هستند، ولی با این وجود بعضی ها قادر به کم کردن وزن از این طریق نیستند. این مقاله به این امر می پردازد، که چرا برخی با حذف کربوهیدرات، باز هم موفق به کم کردن وزن نمی شوند.

حذف کربوهیدارت از رژیم غذایی

یکی از عوامل مشترک در بین رژیم های غذایی، که کربوهیدرات را محدود می کنند ولی در نهایت به نتیجه نمی رسد، نبود تمرین جسمانی کافی است. بسیار از افراد به این باور غلط عقیده دارند، که برای یک برنامه کاهش وزن، نیازی به تمرین نیست و برنامه های موفق، نیازی به تمرینات ورزشی ندارند. به هرحال، فعالیت های منظم جسمانی و تمرینات ورزشی برای هر رژیم سالمی نیاز است و باید در هر رژیمی وجود داشته باشد. فقدان تمرینات جسمانی، یکی از عوامل اصلی در ناموفق بودن رژیم های بدون کربوهیدرات است.
یکی دیگر از عوامل اصلی ناموفق بودن رژیم های کم کربوهیدرات برای کاهش وزن ، فقدان دانش افراد است. درست است که مقدار کالری در رژیم های کربوهیدرات اهمیت چندانی ندارد،  ولی به این معنی نیست که فرد هر مقدار کالری که خواست مصرف کند. ایده اصلی این رژیم از قطع کربوهیدرات، این است که شما کالری کمتری مصرف کنید، به نحوی که گرسنه هم نمانید. برداشتی که بعضی از افراد از این رژیم دارند این است که، زمانی که کربوهیدرات نمی خورند، در عوض به هر مقدار که خواستند می توانند غذاهای دیگر با کالری بالا مصرف کنند و همچنان شاهد کاهش وزنشان هم باشند. این افراد بعد از مدتی متوجه می شوند که قادر به کم کردن وزن نیستند و رژیمشان ناموفق می ماند.
زمانی که افراد سعی می کنند که دستورات رژیم کم کربوهیدرات را برای کاهش وزن دنبال کنند، ولی به اندازه کافی در وعده های غذایی شان سبزیجات مصرف نمی کنند، رژیم کم کربوهیدراتشان، ناموفق می ماند. میوه و سبزیجات، به عنوان اساس هرم یک رژیم غذایی کم کربوهیدرات قلمداد می شوند. توصیه می شود که این اقلام، بیشتر از سایر غذاها مصرف شوند. بیشتر افرادی که رژیم کم کربوهیدرات را بدون مصرف میوه و سبزیجات می گیرند، در کاهش وزن ناموفق می شوند.
زمانی که افراد رژیمی، سعی می کنند برای کم کردن وزن از رژیم کم کربوهیدرات استفاده کنند، ولی هیچ اطلاعی پیرامون غذاهای مصرفی این رژیم ندارند، معمولاً موفق به کم کردن وزن نمی شوند. این امر بسیار حائز اهمیت است که قبل از آنکه رژیم را شروع کنیم، ابتدا بدانیم چه غذاهایی جزو گروه کربوهیدرات هستند و کدامین نیستند. در غیر این صورت رژیم ناموفق خواهد بود.
در پایان، بسیار از افراد که به رژیم کم کربوهیدرات روی می آورند، انتظار دارند تا در اسرع وقت، به هدفشان برسند. البته این یک واکنش طبیعی است که فرد به محض آنکه به نتیجه مورد نظرش نمی رسد، تسلیم شود. به هرحال، هیچ روش معجزه آسایی وجود ندارد که شما را یک شبه لاغر کند. کم کردن سریع وزن، می تواند مضر باشد و اکثر رژیم ها نیز، زمانبر هستند. گرفتن رژیم  کم کربوهیدرات، اصولاً سخت است. این هم یکی از عواملی است که باعث می شود تا افراد در دنبال کردن برنامه این رژیم، ناموفق باشند.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!