آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

درمان سرماخوردگی با جانشین های استامینوفن

۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ۱۰:۰۰ قبل از ظهر مرضیه شکری
درمان سرماخوردگی با جانشین های استامینوفن

استامینوفن به این دلیل که بدون نسخه به فروش می رسد تبدیل به یکی از داروهایی شده که بسیاری از افراد برای استفاده از آن هیچ ترسی به دل راه نمی دهند و با کوچکترین احساس دردی مثل نقل و نبات این قرص را استفاده می کنند.

سرماخوردگی و استامینوفن

سرماخوردگی، بیماری به ظاهر ساده ‌ای که می‌تواند شما را چند روز از کار و زندگی بیندازد و اگر بدن ضعیفی داشته باشید، بارها در طول فصول سرد سال کلافه تان کند. اگر همان ابتدای سرماخوردگی چند راه ساده خانگی را امتحان کنید و البته حواستان به رعایت چند نکته هم باشد، می‌توانید از شدیدتر شدن سرماخوردگی جلوگیری کنید و سریع تر به روال عادی زندگی برگردید.

سرماخوردگی شایع ترین بیماری پاییز و زمستان است، هرچند که بعضی پزشکان معتقدند آب و هوای سرد باعث سرماخوردگی نمی‌شود و در واقع عـلت شیـوع ایـن بـیـمـاری در فصول ســـرد سال، مجاورت افراد در کنار هم و محیط های بسته است که باعث می‌شود ویروس راحت تر منتقل شود.

راهکارهای مناسب برای درمان سرماخوردگی

  • کدو حلوایی بخارپز با دارچین
  • دم کرده دارچین
  • دم کرده زنجبیل
  • دم کرده پونه کوهی
  • دم کرده آویشن شیرازی

نکته

امروزه داروها به شکل های مختلفی به فروش می رسند و استامینوفن نیز از این امر مستثنا نیست. استامینوفن در اشکال مختلف مانند قرص، شیاف، شربت و قطره به فروش می رسد اما با مصرف دم کرده های ذکر شده می توانید دور استامینوفن را خط قرمز بکشید.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!