آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۸ خرداد

خواص کره و فواید سلامتی آن

۱۱ خرداد ۱۳۹۵ ۵:۵۷ بعد از ظهر سرآشپز

کره غذایى ممتاز است که ارزش کالرى آن قابل توجه است . صدگرم کره ۷۵۰ کالرى حرارت تولید مى کند. کره خام شاه روغن مواد چربى حیوانى است .
در بعضى از کشورها در قانون مواد غذایى آنها براى کره مشخصاتى تعیین کرده اند از جمله در فرانسه چیزى باید به نام کره نامیده شود که از زدن خامه تازه یا از شیر به دست آید و ۸۲ درصد آن مواد چربى خالص باشد (که گلبولهاى چرب کرم شیر است ) و در ۱۸ درصد بقیه آن نباید بیش از شانزده درصد آب باشد. کره تازه به فراوانى دو ویتامین اصلى دارد که یکى ویتامین ((آ)) و دیگرى ویتامین ((د)) است . ویتامین ((آ)) رل بزرگى را در رشد بدن بازى مى کند و ویتامین ((د)) نقش مهمى در مبارزه با نرمى استخوان ((راشیتیسم )) به عهده دارد.
مقدار ویتامینهاى کره بستگى به طرز تغذیه دامها دارد، به عنوان مثال شیر ماده گاوهایى که با یونجه سبز و مخصوصا شبدر تغذیه شده اند دو برابر بیش از ماده گاوهاى دیگر است ، درصد گرم شیر این گاوها تا ۵ هزار واحد ویتامین وجود دارد، حال آنکه شیر حیواناتى که با علف خشک یا نواله تغذیه شده اند نصف این مقدار ویتامین دارد. به همین جهت است کره اى که در تابستان به دست مى آید بیش از کره زمستان ویتامین دارد.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اینفوگرافیک ها

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!