آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۷ خرداد

خواب ‌هایتان را فراموش می کنید؟ این ویتامین را فراموش نکنید!

۲۶ اسفند ۱۳۹۵ ۱۲:۰۰ بعد از ظهر مرضیه شکری
خواب ‌هایتان را فراموش می کنید؟ این ویتامین را فراموش نکنید!

اگر شما جزء کسانی هستید که خواب ‌های خود را هنگام بیداری به یاد نمی ‌آورید، یک راه پیش روی شما است و آن هم این است که ویتامین B6 زیاد مصرف کنید. پژوهشگران مرکز تحقیقاتی کلینیک مایو در آمریکا در تحقیقات اولیه خود دریافتند که مصرف ویتامین B6 نه تنها به شما قدرتی برای داشتن خواب‌های واضح بیشتری می‌دهد بلکه به شما در یادآوری آن‌ ها در صبحگاه کمک می‌کند.

نتیجه یک تحقیق

ویتامین‌ های B6 موجود در گوشت، غلات سبوس دار، سبزی‌ها، آجیل و موز به یادآوری خواب و وضوح آن‌ها کمک می‌کند اما این برداشت بر یک نظریه استوار بود نه تحقیقاتی دقیق. تحقیقات کوچکی برای مستند کردن این نظریه صورت گرفت و پژوهشگران به ۱۲ دانشجو مقادیر متنوعی ویتامین B6 در طول پنج روز دادند.

۴ دانشجو به میزان ۱۰۰ میلی گرم و ۴ دانشجو دیگر به میزان ۲۵۰ میلی گرم ویتامین B6 دریافت کردند اما به بقیه دانشجوها یک ماده بی اثر داده شد.

این تحقیقات نشان داد: افرادی که مقادیر زیادی ویتامین B6 دریافت کردند؛ میانگین بالایی در خواب‌های واضح داشتند. پژوهشگران معتقدند ویتامین B6 بود که این تأثیر را ایجاد می‌کرد زیرا اسیدهای آمینه را به یک انتقال دهنده عصبی به نام سروتونین تبدیل می‌کند که مغز را در دوره خواب بیدار نگه می‌دارد؛ دوره ای که در آن خواب‌ ها واضح ‌تر هستند.

البته پژوهشگران معتقدند که مصرف زیاد این ویتامین می‌تواند باعث بی‌ خوابی، افزایش فشار خون و حالات ترس شود.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!