آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

خطر ALS با غذای دریایی

۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ۶:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
خطر ALS با غذای دریایی

در مطالعه‌ای نشان داده شد، خوردن ماهی و غذاهای دریایی که مقادیر زیادی از جیوه دارند، می‌تواند با افزایش خطر بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک (ALS)، مرتبط باشد. اما، خوردن ماهی و غذای دریایی به طور منظم به عنوان بخشی از رژیم غذایی، با ALS مرتبط نشد.
نویسنده‌ی این مقاله، الایجا استومل: در نظر اکثر مردم، خوردن ماهی بخشی از یک تغذیه‌ی سالم است. اما تاثیر احتمالی جیوه بر ماهی، مورد سوال است.
دلیل اصلی بیماری ALS، ناشناخته است. اما بعضی از مطالعات پیشین، جیوه را به عنوان یکی از عوامل موثر مورد ظن قرار دادند.
بیماری ALS که آن را با نام «لو گهریگ» نیز می‌شناسند، یک بیماری پیش‌رونده‌ی عصبی است که توانایی برقراری ارتباط با عضلات را از سلول‌های عصبی می‌گیرد. نشانه‌های اولیه این بیماری می‌تواند لرزش ماهیچه و احساس ضعف در پاها یا دست‌ها باشد. در ادامه‌ این بیماری معمولا به فلج کامل بدن می‌رسد، که عضلاتی را که برای حرف زدن، غذا خوردن و نفس کشیدن نیاز است ، نیز در بر می‌گیرند. هیچ درمانی برای ALS وجود ندارد و در نهایت یک بیماری کشنده محسوب می‌شود.
برای این مطالعه، محققان پرسشنامه‌ای را در اختیار ۵۱۸ نفر قرار دادند. ۲۹۴ نفر از آن‌ها مبتلا به ALS بودند و ۲۲۴ نفر از آن‌ها نبودند. در این پرسشنامه از آن‌ها پرسیده شده بود که چه مقدار ماهی و غذاهای دریایی می‌خوردند. شرکت کنندگان در این مطالعه نوشتند که چه نوع ماهی‌هایی می‌خوردند و آیا ماهی‌ها را از مغازه می‌خریدند یا خودشان می‌گرفتند.
محققان با استفاده از مقدار جیوه‌ای که در هر نوع از ماهی‌ها وجود داشت و تناوبی که هر کدام از شرکت کنندگان از خوردن آن نوع ماهی گزارش دادند، مقدار سالانه‌ی جیوه‌ای که هر کدام از شرکت کنندگان در معرض آن قرار می‌گرفتند را تخمین زدند. شمشیرماهی و کوسه، نمونه‌هایی از ماهی‌هایی هستند که بیشترین مقدار جیوه را دارند و سالمون و ساردین‌ها عموما مقدار جیوه‌ی کمتری نسبت به سایرین دارند. همچنین محققین مقدار جیوه‌ی موجود در بدن شرکت کنندگان را از ناخن پای آن‌ها به دست آوردند و آن را در افرادی که به ALS مبتلا بودند و نبودند مقایسه کردند.
در این مطالعه مشاهده شد که در بین افرادی که از ماهی و غذاهای دریایی به طور منظم تغذیه می‌کردند، برای آن‌هایی که در چارک بالایی مقدار سالانه‌ی جیوه‌ی دریافتی قرار داشتند، خطر ALS دو برابر بیشتر از سایرین بود. در مجموع، ۶۱ درصد از افرادی که مبتلا به ALS بودند در این چارک قرار داشتند. این مقدار در برابر ۴۴ درصد از افرادی که ALS نداشتند و در این گروه بودند قرار گرفت. همچنین دریافتند که هر چه مقدار جیوه در ناخن پا بیشتر باشد، خطر ALS هم افزایش می‌یابد. آن‌هایی که چه بر اساس مقدار ماهی‌ای که می‌خوردند و چه بر اساس نمونه‌ی ناخن پایشان در چارک بالایی قرار داشتند، دو برابر بیشتر خطر ALS تحدیدشان می‌کرد. البته نیاز است تا این یافته‌ها در مطالعات بیشتری دوباره به دست آیند تا تایید شوند.
نویسندگان این مطالعه تاکید کردند که این مطالعه، این حقیقت را نقض نمی‌کند که خوردن ماهی فواید بسیاری برای سلامتی دارد. اما بر اساس این مطالعه، شاید بهتر باشد که گونه‌هایی از ماهی را انتخاب کنند که مقدار جیوه‌ی کمتری دارند و از خوردن ماهی‌هایی که از آب‌های جیوه‌دار گرفته شده‌اند خود داری کنند. برای آن که راهبردی خاص برای مصرف ماهی و بیماری‌های نورودژندراتیو ارائه شود، به تحقیقات بیشتری نیاز است.

منبع: آشپزباشی، ترجمه شده از Science Daily

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!