آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳۱ خرداد

خطاهای رایج هنگام مسواک زدن

۱ بهمن ۱۳۹۵ ۱۲:۰۱ بعد از ظهر مرضیه شکری
خطاهای رایج هنگام مسواک زدن

شاید شما هم جزو آن هایید که روزانه دو سه بار دندا‌‌ن هایتان را مسواک می ‌زنید و گمان هم می کنید در این کار خبره‌ اید. اما باید بدانید بدون اینکه متوجه شوید خطاهایی را مرتکب می‌شوید.

مراقب باشید این کارها را انجام ندهید:

۱- عجله نکنید

کار‌شناسان معتقدند یکی از خطاهای شایع هنگام مسواک زدن، زمانی کوتاهی است که برای این کار اختصاص داده می‌شود. برای اینکه به خوبی دندا‌‌ن هایتان را مسواک بزنید باید حدود دو دقیقه وقت برای این کار صرف کنید. وقتی با عجله مسواک می‌زنید نمی‌توانید جرم‌ های دندان را از بین ببرید.

۲- دقت نمی کنید

خطای دیگری که زیاد مرتکب می ‌شوید این است که حین مسواک زدن برخی از مناطق دهان را فراموش می‌کنید. باید با دقت یکسان جلو، عقب و روی دندان ‌ها و همچنین لثه‌ ها، زبان و کام را تمیز کرد. اغلب بخش ‌هایی از دهان که مسواک به راحتی به آنجا نمی‌ رسد مثل دندان‌ های عقب‌‌ رها می ‌شوند. باید توجه داشته باشید که با حوصله و دقت مسواک بزنید. برخی افراد در مسواک زدن تمام دندان ‌ها تنبلی به خرج می ‌دهند.

۳- مسواک را زیاد روی دندان‌ ها فشار می ‌دهید

آیا از آن دسته افرادی هستید که تصور می‌ کنند هر چه بیشتر مسواک را فشار دهند دندان ‌ها بهتر تمیز می‌ شوند؟ باید بگوییم متاسفانه اشتباه می ‌کنید. به کار بردن انرژی زیاد در حین مسواک زدن از آن دسته خطاهای رایجی است که تمام مراجعین به دندانپزشکان مرتکب می‌ شوند. فشار دادن مسواک روی دندان ‌ها باعث می‌شود بافت لثه‌ ها از دندان ‌ها فاصله بگیرد و از بین برود. حتی امکان دارد به حساسیت دندانی یا افتادگی دندان دچار شوید.

۴- حرکات تان اشتباه است

اگر مسواک زدن از رشته‌ های المپیک بود به نظرتان چه امتیازی از هیات داوران دریافت می ‌کردید؟ اگر مسواک را به صورت افقی از عقب به جلو و بر عکس روی دندا‌‌ن هایتان می ‌کشید امتیاز بالایی نصیب تان نمی ‌شد. مسواک را با حرکات دورانی کوتاه و ملایم روی دندا‌‌ن هایتان حرکت دهید. نزدیک لثه‌ ها یک زاویه ۴۵ درجه به مسواک بدهید و از بالا به پایین مسواک بزنید.

۵- در استفاده از خمیر دندان زیاده روی می ‌کنید

زیاده روی در استفاده از خمیر دندان فی نفسه آسیبی به دندان ‌ها نمی ‌زند اما امکان دارد به خاطر اینکه دوست ندارید دهان تان پر از کف باشد زمان مسواک زدن را کوتاه کنید. برای کودکان لایه نازکی از خمیر دندان کافی است و برای بزرگسالان اندازه یک نخود یا تیله بس است و بهتر است زیاده روی نکنید.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!