آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳۱ اردیبهشت

حمله ترکیب جادویی زنجبیل و فلفل به سرطان

۲۳ شهریور ۱۳۹۵ ۳:۰۰ بعد از ظهر مرضیه شکری
حمله ترکیب معجزه گر زنجبیل و فلفل به سرطان

سرطان همچنان مهمترین معضل بشریت در اعصار جدید است. بی شک هر درمانی برای پیشگیری یا دفع سرطان با روی باز پذیرفته خواهد شد. به تازگی نتایج یک بررسی نشان می‌دهد که ترکیب‌ های موجود در زنجبیل و فلفل قرمز می‌توانند بر هم تاثیر گذاشته و خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهند. ترکیب تند موجود در زنجبیل موسوم به «گینرجول-۶» می‌تواند عوارض ترکیب «کپسایسین» موجود در فلفل قرمز را از بین ببرد.

زنجبیل از جمله موادی است که خواص مفید آن برای سلامتی مورد تایید قرار گرفته و از طرف دیگر رژیم ‌های غذایی سرشار از کپسایسین با ابتلا به سرطان معده مرتبط است. محققان دریافتند کپسایسین و گینرجول-۶ به گیرنده سلولی مشابهی متصل می‌شوند که یکی از آنها به تومورهای سرطانی مرتبط است.

دراین بررسی کارشناسان آزمایش‌ هایی را روی تعدادی موش مستعد ابتلا به سرطان ریه انجام داده‌اند. به این موش‌ها ترکیب کپسایسین یا گینرجول-۶ یا ترکیبی از هر دو داده شد. پس از گذشت ۲۰ هفته متخصصان مشاهده کردند موش ‌هایی که تنها ترکیب کپساسین دریافت کرده بودند دچار تومورهای سرطان ریه شده‌اند در حالی که نیمی از موش‌های تغذیه شده با گینرجول-۶ دچار این عارضه شدند. همچنین تنها ۳۰ درصد موش‌ هایی که از هر دو ترکیب مصرف کرده بودند به سرطان مبتلا شدند.

به گزارش نیجر ورلد نیوز، با این یافته ‌ها متخصصان به دنبال انجام تحقیقات بیشتر برای درک عمیق اثرات این دو ترکیب روی یکدیگر هستند./ایسنا

Save

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!