آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳۱ فروردین

حقایقی در خصوص سندروم سالن زیبایی

۲۸ آذر ۱۳۹۵ ۴:۰۱ بعد از ظهر مرضیه شکری
حقایقی در خصوص سندروم سالن زیبایی

محققان معتقدند که برخی افراد پس از اصلاح سر در آرایشگاه ممکن است به دلیل ایجاد لخته خونی در سر، دچار سکته مغزی شوند. این موضوع که به سندروم سالن زیبایی معروف است، مشکل نادر اما خطرناکی است که به دلیل خم شدن سر به عقب ایجاد می‌ شود.

شست و شوی خطرناک

در آرایشگاه ‌ها و بعد از اصلاح سر، معمولا آرایشگرها اقدام به شست و شوی موهای مشتری می ‌کنند. در این حالت، روشویی ‌هایی که در چنین محیط‌ هایی تعبیه شده ‌اند، به گونه ‌ای هستند که سر از قسمت پشت گردن روی لبه آن قرار می ‌گیرد و سر به عقب خم می شود. به گفته محققان، این سندروم خطرناک زمانی رخ می ‌دهد که با خم شدن گردن به سمت عقب، یکی از عروق اصلی گردن کشیده و پاره می ‌شود که در نتیجه باعث انسداد جریان خون به مغز یا ایجاد لخته‌ های خونی می ‌شود و خون ‌رسانی به مغز را محدود می‌کند.

سندروم نادر اما جدی

پزشکان معتقدند که احتمال بروز چنین سندرومی بسیار کم است ولی هر از گاهی این مشکل ممکن است رخ دهد. از عبارت «سندروم سالن زیبایی» اولین بار در دنیا در سال ۱۹۹۳ استفاده شد. این سندروم بعد از مشاهده ۵ مورد جداگانه در زنان ۵۴ تا ۸۴ ساله شناسایی شد که بعد از مراجعه به آرایشگاه و شست و شوی سر به بیمارستان مراجعه کرده بودند. ۴ نفر از این زنان دچار سکته مغزی شدند که منجر به آسیب دائمی مغز شد.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!