آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۴ خرداد

تست شنوایی به کمک شناسایی اوتیسم می‌آید

۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ۹:۰۷ قبل از ظهر مرضیه شکری
تست شنوایی به کمک شناسایی اوتیسم می‌آید

«اوتیسم» واژه‌ای است که بسیاری از خانواده‌های دارای فرزند یا در انتظار تولد فرزند را نگران می‌کند. در یک مطالعه جدید آشکار شد که با انجام یک تست شنوایی ساده می‌توان کودکانی را که در معرض ابتلا به اوتیسم هستند پیش از آغاز تکلم در آن‌ها شناسایی کرد. در این بررسی متخصصان دانشگاه «روچستر» آمریکا به وجود یک مشکل در گوش داخلی کودکان مبتلا به اوتیسم پی برده‌اند که می‌تواند در توانایی آنان در تشخیص گفتار، اختلال ایجاد کند.

آن لوئبک، یکی از متخصصان این مطالعه با بیان این که در این بررسی یک روش ساده، ایمن و غیرتهاجمی برای معاینه کودکان مبتلا به نارسایی شنوایی که با اوتیسم ارتباط دارد، شناسایی شد، گفت: «تکنیک فوق می‌تواند مسیر جدیدی را برای تشخیص اختلال اوتیسم به وجود آورد و پزشکان را قادر سازد در مراحل ابتدایی در روند پیشرفت بیماری دخالت کنند.»

اختلال اوتیسم با بروز نقص در مهارت‌های اجتماعی – ارتباطی و رفتارهای یکنواخت و محدود شناخته می‌شود. در حالی که بسیاری از علائم این بیماری پیش از ۲ سالگی ظاهر می‌شود، اوتیسم در بیشتر کودکان پیش از سن ۴ سالگی تشخیص داده نمی‌شود. به گفته کارشناسان در صورتی که روش‌های درمانی زودتر آغاز شود کند کردن پیشرفت بیماری امکان پذیرتر خواهد بود.

در این بررسی تست شنوایی روی تعدادی کودک ۶ تا ۱۷ سال که به اوتیسم مبتلا بوده یا دچار این بیماری نبودند انجام گرفت. در مبتلایان به اوتیسم نوعی مشکل شنوایی در یک فرکانس خاص وجود داشت که در روند گفتار حائز اهمیت است. همچنین درجه نارسایی شنوایی با شدت علائم اوتیسم مرتبط بوده است.

به گزارش هلث دی نیوز، در صورت تایید این یافته‌ها، پزشکان می‌توانند با انجام به موقع معاینات به کودکان در معرض خطر ابتلا به اوتیسم کمک کنند./ایسنا

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!