آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ خرداد

تاثیر خنثی گوشت قرمز بر بیماری‌ قلبی عروقی

۱۴ دی ۱۳۹۵ ۶:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
تاثیر خنثی گوشت قرمز بر بیماری‌ قلبی عروقی

مصرف گوشت قرمز بیش از آن چه توصیه شده است، در کوتاه مدت بر عوامل خطر ساز بیماری‌های قلبی عروقی مانند فشار خون و کلسترول خون، تاثیری ندارد.
وین کمپبل، پروفسور علوم غذایی: در طول ۲۰ سال گذشته، توصیه‌هایی شده است که در یک رژیم سالم، کمتر گوشت قرمز بخورید، اما تحقیق ما نشان داد که گوشت قرمز هم می‌تواند بخشی از یک رژیم سالم باشد. این ماده سرشار از مواد مغذی است و نه تنها پروتئین بلکه آهنی دارد که می‌تواند راحت جذب شود.
توصیه به محدود کردن گوشت قرمز در رژیم غذایی، اساسا از مطالعاتی می‌آید که عادت‌های غذایی افراد را به داشتن یا نداشتن بیماری قلبی عروقی ربط داده است. در حالی که این مطالعات نشان داده است که مصرف گوشت قرمز، احتمال بیماری‌های قلبی عروقی را افزایش می‌دهد، اما برای آن طراحی نشده‌اند که نشان دهند که گوشت قرمز باعث بیماری‌های قلبی عروقی می‌شود. به همین جهت، کمپبل و همکارانش، بازبینی و تحلیلی را بر آزمایشات بالینی پیشین طراحی کردند که می‌توانست رابطه‌ی علت و معلولی بین عادت‌های غذایی و بیماری‌ها را تشخیص دهد. آن‌ها صدها مقاله‌ی مرتبط را بررسی کردند و تمرکزشان بر روی مطالعاتی بود که معیارهایی شامل اندازه‌ی مقدار گوشت قرمز مصرف شده، ارزیابی عوامل خطرساز برای بیماری‌های قلبی عروقی و طراحی مطالعه‌ی مناسب را دارا باشد.
لاورن اوکانر، دانشجوی مقطع دکتری: ما دریافتیم که مصرف بیش از نصف وعده گوشت قرمز در روز، که برابر ۳ وعده‌ی ۳ اونسی در طول هفته است، عواملی مانند فشار خون، کلسترول خون، HDL، LDL، و غلظت تری‌گلیسیرید، که توسط اکثر پزشکان معاینه می‌شود را بدتر نمی‌کند.
این مطالعه همه‌ی انواع گوشت قرمز را در بر می‌گیرد که اکثر آن‌ها گوشت گاو فرآوری نشده بودند.
همچنین کمپبل گفت که به تحلیل‌های بیشتری نیاز است، چرا که فشار خون و کلسترول، تنها عواملی نیستند که یک نفر را دچار بیماری‌های قلبی عروقی می‌کند. به طور مثال، مدت زمانی که این مطالعات انجام شده بود، بین چند هفته تا چند ماه بودند، در حالی که سال‌ها یا دهه‌ها طول می‌کشد تا یک نفر دچار بیماری‌های قلبی عروقی شود یا اتفاقی در قلب و عروق او بیافتد.
کمپبل گفت: مهم است که بدانیم، یافته‌های ما منحصر به مشخصه‌های بیماری‌های قلبی عروقی بررسی شده است. به مطالعات دیگری نیاز است تا عوامل خطرساز دیگر در آزمایشات بالینی، مانند التهابات و کنترل سطح گلوکز خون، بررسی شود.

منبع: آشپزباشی، ترجمه شده از Science Daily

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!