آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۶ تیر

تاثیر شگفت‌انگیز سیر خام در مادران شیرده

۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ۹:۳۳ قبل از ظهر مرضیه شکری
تاثیر شگفت‌انگیز سیر خام در مادران شیرده

سیر خام از جمله خوراکی‌هایی است که افراد زیادی تمایل به امتحان آن ندارند اما هر روز که می‌گذرد فواید تازه‌ای برای آن کشف می‌شود. محققان به تازگی فهمیده‌اند خوردن سیر خام توسط مادر موجب می‌شود که نوزاد تمایل بیشتری به خوردن شیر سینه داشته باشد.

مطالعه محققان دانشگاه فردریک الکساندر آلمان نشان می‌دهد شیر مادران شیردهی که سیر خورده‌اند دارای بوی مشخصی است که برای نوزاد خوشایند است. بدون شک شیر مادر بهترین غذا برای نوزاد است. فواید شیر مادر به قدری است که ادعا می‌شود از ابتلا به بیماری‌ها و آلرژی‌ها پیشگیری کرده و بر عادات غذایی کودک هم تاثیر خواهد داشت.

طبق مطالعات قبلی، نوزادان زمانی که مادرشان سیر خورده بود، شیر بیشتری می‌خوردند که نشان دهنده تاثیر تحریک‌کننده سیر است. به گفته محققان این تاثیر ناشی از AMS یا آلیل متیل سولفید است. متابولیتی که اولین بار با غلظت بالا در طول شیردهی ایجاد می‌شود.

آندرا باتنر، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: «قطعاً AMS مشابه بوی اصلی سیر نیست. به طور کلی یافته جالب تحقیق ما این است که مشتقات انواع بوها در شیر سینه یافت می‌شود که متفاوت از شکل اصلی‌شان در غذاهای مصرفی است.»

در این مطالعه، تیم تحقیق شیر مادران شیرده را که سیر خام خورده بودند حدود دو و نیم ساعت قبل از شیر دادن به نوزاد بررسی کردند. در ابتدا شیر مادر توسط کارشناسان بوشناسی مورد بررسی قرار گرفت و بو شبیه به سیر و کلم در نمونه‌ها مشخص شد.

در حین بررسی‌ها متابولیت‌ها توسط کارشناسان بررسی شد و مشخص شد که AMS بوی شبیه به سیر دارد، درحالی که سایر مشتقات آن بدون بو هستند. به گفته محققان، انتقال بو در شیر سینه محدود است، اما سایر بوها نظیر بوی مادر یا بوی ناشی از غذا می‌تواند تاثیر زیادی بر تمایل نوزاد به شیر خوردن داشته باشد./مهر

کانال اخبار آشپزباشی
برچسب‌ها, ,
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!