آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

تاثیر سلنیوم بر خطر سرطان

۲۸ فروردین ۱۳۹۶ ۶:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
تاثیر سلنیوم بر خطر سرطان

سلنیوم به عنوان یک ماده معدنی ، بخش مهمی از تغذیه‌ی ما را شکل می‌دهد. در همکاری با آژانس بین‌المللی سرطان، محققین بیمارستان آموزشی شاریتیه در برلین، توانستند نشان دهند که مقدار زیاد سلنیوم در خون با کاهش خطر شکل گیری سرطان کبد همراه است. علاوه بر سایر عوامل خطرساز، این مطالعه به آزمایش این مسئله پرداخت که تا چه اندازه مقدار سلنیوم می تواند بر شکل گیری سایر انواع سرطان  تاثیر بگذارد. نتایج به دست آمده از این مطالعه در مجله‌ی آمریکایی Clinical Nutrition منتشر شد.
سلنیوم (Se) در غذاهایی مانند ماهی، حلزون، گوشت، شیر و تخم‌مرغ یافت می‌شود؛ یک سری از آجیل‌های آمریکای جنوبی، مانند بادام برزیلی نیز منبع خوبی از سلنیم هستند. سلنیم یک عنصر کم یاب است که در خاک و گیاهان وجود دارد و با غذایی که انسان‌ها و حیوانات می‌خورند، وارد بدن آن‌ها می‌شود. خاک اروپا، در مقایسه با مناطق دیگر دنیا به ویژه آمریکای شمالی غلظت سلنیوم کمی دارد. کمبود این ماده با شدت‌های مختلفی در بین مردم دیده شده است و به همین دلیل در آلمان، به دام‌ها مکمل غذایی سلنیوم می‌دهند.
در حالی که در اروپا، نه رژیمی که سرشار از سلنیوم باشد و نه استفاده‌ی کافی از مکمل‌های سلنیوم به کسی ضرر رسانده است،  اما کمبود سلنیوم را به عنوان عامل خطرسازی برای دسته‌ای از بیماری‌ها به حساب می‌آورند. دکتر لاتز شومبارگ از موسسه‌ی Experimental Endocrinology افزود: ما توانستیم نشان دهیم که کمبود سلنیوم یک عامل خطرساز بزرگ در ابتلا به سرطان کبد است. بر اساس داده‌های ما، در یک سوم افرادی که کمترین میزان سلنیوم را دارند، ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر احتمال دارد تا به سرطان کبد مبتلا شوند.
در این مطالعه، تیم محققین اروپایی، گروهی از ۴۷۷۰۰۰ شرکت کننده را بررسی کردند و افرادی را که در طی ۱۰ سال پیگیری این مطالعه دچار سرطان کبد شدند را انتخاب کردند. از شرکت کنندگان سالم نیز نمونه‌ی خون گرفته شد تا  وضعیت سلنیوم آن‌ها بررسی شود. پروفسور شومبورگ توضیح داد: مطالعه‌ی ما نشان نمی‌دهد که مکمل سلنیوم به شکل مستقیم تاثیر حفاظتی در برابر سرطان کبد دارد. با این حال، این تحقیقات اهمیت داشتن یک تغذیه‌ی متعادل را تایید می‌کند، که در آن سلنیوم یک نقش اساسی ایفا می‌کند. مطالعات پیشین نشان داده بودند که یک رابطه‌ی مشابهی بین سطح سلنیوم و خطری که آن‌ها را در ابتلای به سرطان روده بزرگ تهدید می‌کند و همچنین احتمال بروز بیماری خودایمنی تیروئید وجود دارد.

منبع: آشپزباشی، ترجمه شده از Science Daily

کانال اخبار آشپزباشی
برچسب‌ها,
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!