آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۶ تیر

بسیاری از بیماران مبتلا به پارکینسون علائم را پنهان می‌کنند

۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۲:۱۳ بعد از ظهر سرآشپز
بسیاری از بیماران مبتلا به پارکینسون علائم را پنهان می‌کنند

نظرسنجی انجام شده در یکی از مراکز خیریه انگلستان نشان داد، بیش از یک سوم از بیماران مبتلا به پارکینسون در انگلستان فکر می‌کنند که باید علائمشان را پنهان کنند و ابتلا به این بیماری را انکار کنند.

جامعه‌ی پارکینسون انگلستان گفت: آن‌ها احساس می‌کنند که این علائم در جامعه قابل پذیرش نیست و باعث خجل شدن اطرافیانشان می‌شود.

آن‌ها افزودند که نگران افراد بسیاری هستند که به تنهایی در تقلا با این بیماری هستند و این موضوع بر سلامتی روحی آن‌ها تاثیر می‌گذارد.

۱۲۷۰۰۰ نفر در انگلستان به این بیماری مبتلا هستند – تقریبا یک نفر در هر ۵۰۰ نفر.

نشانه‌های اصلی این بیماری، رعشه، کندی در حرکت و عدم انعطاف پذیری بدن است.

این مرکز خیریه از ۱۸۶۸ نفر که به این بیماری مبتلا بودند، نظر سنجی کرد تا شکل برخوردشان با این بیماری را بررسی کند.

ترس از بدنامی

از هر سه نفر که به این بیماری مبتلا بودند، یک نفر گفت که به دلایلی که ترس از بدنامی یکی از آن‌ها بود، با تاخیر خانواده و دوستانش را از بیماریشان مطلع کرده است.

همچنین، مرکز خیریه گفت که سطح نگران کننده‌ای از پیامد‌های روانی در افرادی که پارکینسون در آن‌ها  تشخیص داده شده بود، مشاهده شد.

بیشترین ضربه از ابتلا به این بیماری را جوانان گزارش دادند. تا جایی که گفتند که به نظرشان «دنیایشان پایان یافته بود» و یا گفتند «نمی‌دانستند که با چه کسی می‌توانند در میان بگذارند».

استیو فرد، مدیر اجرایی جامعه‌ی پارکینسون انگلستان: کمک نگرفتن برای بیماری‌های نورودژنراتیو، تاثیر مخربی بر سلامت روانی افراد می‌گذارد.

ما موظفیم تا هر فرد را که به بیماری پارکینسون مبتلا است از پشتیبانی‌ای که می‌تواند داشته باشد، مطلع کنیم تا خلا حضور فردی را برای همنشینی احساس نکنند.

ما می‌دانیم که پشتیبانی درست، چه از طرف خانواده و دوستان باشد ، یا جامعه‌ی پارکینسون انگلستان، برای افراد مبتلا به این بیماری ضروری است؛ تا در پذیرش بیماریشان ایشان را کمک کند و بدانند که در راه آن تنها نیستند.

او افزود: ما اینجاییم تا وقتی به کمک ما نیاز است، به افراد کمک کنیم.

منبع:آشپزباشی ، ترجمه شده از بی بی سی

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!