آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۴ اردیبهشت

بدون تحمل گرسنگی ۵ تا ۸ کیلو در هفته وزن کم کنید

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ۳:۴۲ بعد از ظهر مرضیه شکری
بدون تحمل گرسنگی 5 تا 8 کیلو در هفته وزن کم کنید

رژیم لاغری خواه ناخواه با مشکلاتی نظیر تحمل کردن گرسنگی و نخوردن طیف گسترده ای از مواد غذایی همراه است. این مقاله بهترین راهنمای شما با نکاتی عالی است که کمک تان می‌کند به راحتی در یک هفته وزن تان را پایین بیاورید. خیلی مهم است که درست ‌ترین روش کاهش وزن را برای متناسب کردن خودتان پیدا کنید و هیچ وقت به سراغ قرص ‌ها و مکمل ‌های لاغری که این روزها تبلیغات آن را همه جا می‌بینید، نروید.

اولین و مهمترین چیزی که باید به خاطر داشته باشید این است که به هیچ عنوان نباید وعده‌ های غذایی را حذف کنید یا وعده‌ های نامنظم داشته باشید. اگر فکر می‌کنید که نخوردن یک یا دو وعده غذایی و خوردن یک وعده سنگین در روز کمک تان می‌کند، اشتباه می‌کنید.

یکی از متداول‌ ترین برنامه های غذایی برای افرادی که دوست دارند وزن کم کنند رژیم‌ غذایی جنرال موتورز است. این برنامه یکی از بهترین برنامه ‌های غذایی است که می‌توانید از منابع مختلف پیدا کنید زیرا سریع ‌ترین و طبیعی‌ ترین راه برای کم کردن وزن را بدون مصرف مکمل‌ های غذایی یا قرص‌ های لاغری به شما پیشنهاد می‌دهد. جنرال موتورز یکی از کمپانی‌ های بزرگ تولیدکننده ماشین است که یک برنامه‌ غذایی به نام رژیم‌ غذایی جنرال موتورز یا رژیم‌غذایی GM ارائه کرده است که کمپانی‌ های بسیار و موسسات آموزشی بسیاری آن را دنبال می‌کنند زیرا این برنامه‌ غذایی به ارتقاء سلامت کسانی که در شرکت‌ ها، مدارس، دانشگاه‌ ها و صنایع دیگر فعالیت دارند کمک می‌کند. این برنامه‌ غذایی برای همه گروه‌ های سنی مناسب شناخته شده است.

ذهن خود را آماده کنید و هرگز گرسنگی نکشید

خیلی‌ از شما شاید تا امروز به دنبال راه‌ های مختلف بوده‌اید که بدون سختی کشیدن وزن تان را پایین بیاورید. شاید ورزش‌ های مختلف از یوگا گرفته تا دویدن و بدنسازی را امتحان کرده باشید اما نتوانسته‌ اید از شر چربی ‌های اضافه بدن تان خلاص شوید. اگر اضافه‌ وزن تان یکی از اصلی ‌ترین نگرانی‌ های شماست، برنامه‌ غذایی جنرال‌ موتورز می‌تواند پاسخی برای این مشکل شما باشد.

اگر برای شروع کردن برنامه‌ غذایی جنرال موتورز آماده ‌اید، اولین کاری که لازم است انجام دهید این است که ذهن تان را برای این برنامه آماده کنید. فقط زمانی می‌توانید در برنامه کاهش وزن تان موفق شوید و به سریع ترین روش وزن تان را پایین بیاورید که ذهنی آرام و کنترل ‌شده داشته باشید. این برنامه‌ غذایی برای یک هفته است و در آن فقط می‌توانید از مواد غذایی که تجویز شده استفاده کنید. گفته می‌شود که اگر این رژیم را دقیق اجرا کنید می‌توانید بین ۵ تا ۸ کیلو از وزنتان را پایین بیاورید.

مهمترین چیزی که باید مدنظر قرار دهید این است که به هیچ عنوان نباید گرسنه بمانید. گرسنگی کشیدن دقیقاً نتیجه عکس می‌دهد و در آخر برنامه به جای اینکه وزن تان پایین آمده باشد، بالا هم خواهد رفت. این برنامه میزان و نوع دقیقی از مواد غذایی را به شما پیشنهاد می‌دهد تا مطمئن شوید که همیشه سیر هستید. خیلی از کسانی که این رژیم را گرفته‌ اند متعجب بوده‌ اند که چطور برنامه‌ غذایی که از آنها گرسنگی کشیدن نمی‌خواهد اینقدر موثر وزن شان را پایین می‌آورد اما جای نگرانی نیست، فقط کافی است که به دستورات این برنامه‌غذایی گوش کرده و به دقت آنها را اجرا کنید.

اولین روز رژیم لاغری: میوه‌های تازه

روز اول مهمترین روز این رژیم لاغری است چون تازه می‌خواهید در دنیایی قدم بگذارید که بفهمید چطور می‌توانید وزن تان را پایین بیاورید. این رژیم می‌گوید که روز اول برنامه شما باید مختص میوه ‌ها باشد. می‌توانید تا هر اندازه ‌ای که می‌توانید از هر میوه ‌ای که دوست داشتید به جز موز بخورید. میوه هایی مثل هندوانه و طالبی بسیار عالی هستند. همچنین باید بین ۸ تا ۱۲ لیوان آب مصرف کنید و واقعاً به هیج ماده‌ غذایی دیگری دست هم نزنید، حتی سبزیجات خام یا پخته. اگر می‌خواهید این برنامه برایتان موثر باشد، فقط باید در طول روز اول از انواع میوه ‌های مختلف تا جایی که دوست داشتید استفاده کنید. هر زمان که احساس گرسنگی کردید یک میوه بخورید و البته آب بنوشید.

دومین روز رژیم لاغری: سبزیجات

روز دوم این امکان را به شما می‌دهد که در طول روز تا جایی که دوست دارید سبزیجات مصرف کنید، چه به صورت خام و چه پخته. البته دقت کنید که برای پختن سبزیجات به هیچ عنوان نباید از روغن استفاده کنید. دقت کنید که سیب‌ زمینی هم جز‌ء این سبزیجات به حساب می‌آید و بهتر است آن را به صورت آب ‌پز یا بخارپز در ابتدای روز مصرف کنید که کربوهیدرات آن در طول روز بسوزد و مصرف شود. بعضی از بهترین سبزیجاتی که می‌توانید برای روز دوم برنامه‌ غذایی‌ تان استفاده کنید عبارتند از: لوبیا پخته، هویج خام یا پخته، بروکلی، خیار، کاهو، کلم پخته و خام و امثال آن. البته دستگاه گوارش تان در این روز کمی متفاوت ‌تر از روزهای عادی عمل خواهد کرد و ممکن است دفعات بیشتری به دستشویی بروید. یادتان نرود که ۸ تا ۱۲ لیوان آب روزانه ‌تان را روز دوم هم حتماً مصرف کنید.

سومین روز رژیم لاغری: با میوه‌ ها و سبزیجات پوستی سالم داشته باشید

روز سوم برنامه‌ غذایی جنرال موتورز به شما اجازه می‌دهد کل روز هم از سبزیجات و هم میوه‌ ها استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که سیب ‌زمینی را از سبزیجات و موز را از میوه‌ ها مصرف نکنید. می‌توانید صبح رژیم میوه و عصر رژیم سبزیجات را داشته باشید و یا برعکس. ترکیب اینها با هم به خود شما بستگی دارد. مصرف ۸ تا ۱۲ لیوان آب را فراموش نکنید.

چهارمین روز رژیم لاغری: موز و شیر

روز چهارم شاید برای خیلی‌ها جذاب باشد. در طول روز می‌توانید ۸ تا ۱۲ عدد موز و تا ۳ لیوان شیر مصرف کنید. ممکن است نگران شوید که شاید این برنامه باعث گرسنگی ‌تان شود اما برعکس آخر روز کاملاً احساس سیری خواهید داشت. باید این سهم موز و شیرتان را طوری در طول روز تقسیم کنید که به هیچ عنوان در هیچ ساعتی احساس گرسنگی نکنید. مثلاً یک عدد موز و یک لیوان شیرتان را صبح، یک لیوان شیر و چند عدد موز را در ظهر، ۳ عدد موز را عصر و یک لیوان شیر و باقیمانده موزها را شب مصرف کنید. اگر این برنامه را رعایت کنید به هیچ عنوان در طول روز احساس گرسنگی نخواهید کرد.

پنجمین روز رژیم لاغری: گوجه‌ فرنگی

روز پنجم روزی است که می‌توانید کمی برای خودتان میهمانی بگیرید. در این روز می‌توانید یک فنجان برنج برای ناهار و شش تا هفت گوجه فرنگی در طول روز بخورید. از آنجا که احتمال دارد در بدن تان میزان بالایی اسید اوریک تولید شود، بهتر است مصرف آب را به ۱۲ تا ۱۵ لیوان برسانید.

ششمین روز رژیم لاغری: یک فنجان برنج

در این روز هم این امکان را دارید که برای ناهار یک فنجان برنج مصرف کنید و باقیمانده روز را مثل روز سبزیجات بگذرانید. دقت کنید که در این روز هم بین ۸ تا ۱۲ لیوان آب بنوشید. مطمئناً در این احساس سبکی بیشتری می‌کنید و جای شک نیست که دستگاه گوارش تان هم تقویت شده است.

هفتمین روز رژیم لاغری: آب میوه و سبزیجات

این آخرین روز برنامه‌ غذایی جنرال موتورز است. در این روز اجازه دارید یک فنجان برنج و هر چقدر دوست دارید سبزیجات و آبمیوه موردعلاقه ‌تان را بخورید. این بهترین روز کل هفته ‌تان خواهد بود.

مطمئناً متوجه کاهش وزن بسیار خوبی در بدن تان خواهید شد و کاری هم جز دنبال کردن یک برنامه میوه و سبزیجات و آب نکرده‌اید. این برنامه‌ غذایی فواید دیگری هم برای شما خواهد داشت. خواهید دید که پوست تان بسیار شفاف ‌تر از قبل شده و دستگاه گوارش تان هم بسیار بهتر از قبل عمل می‌کند. بهترین چیزی که نصیب تان می‌شود این است که بین ۵-۴ کیلو یا حتی بیشتر وزن کم کرده‌اید. برای همه آنهایی که برای کم کردن اضافه‌ وزن شان به خودشان گرسنگی می‌دهند این سالم ‌ترین و سریع ‌ترین راه برای پایین آوردن وزن است.

Save

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!