آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

با میوه های کهنه چه کنیم؟

۳ اسفند ۱۳۹۵ ۲:۰۲ بعد از ظهر مرضیه شکری
با میوه های کهنه چه کنیم

حتما دیده‌ اید که یک سبد میوه تازه می‌تواند تنها با وجود یک میوه خراب و فاسد، گندیده و خراب شود. پس بعد از خرید میوه، آن ها را به دقت نگاه کنید و در صورتی که دیدید میوه‌ ای لک‌ دارد یا خراب است آن را از بقیه جدا کنید.

نگهداری مواد غذایی

  • موقع خرید در انتخاب میوه‌ ها و اینکه قصد دارید چه مدت آن ها را نگهدارید دقت کنید. پرتقال و نارنگی و حتی سیب را می‌توانید حتی تا ۲ هفته در یخچال نگهداری کنید اما توجه کنید که میوه‌ هایی مثل انگور و خیار و کیوی و موز زودتر تازگی خود را از دست داده و خراب و له می‌شوند.
  • حتی اگر برایتان امکان دارد می‌توانید تازه به تازه میوه تهیه کنید. هنگام خرید، ترجیحا میوه‌ هایی را انتخاب کنید که وزن شان نسبت به اندازه ‌شان سنگین ‌تر باشد. سنگینی میوه نشانه خوبی از آبدار بودن آن است و برای فهمیدن تازه و رسیده بودن میوه توصیه می‌شود آن را بو بکشید.
  • میوه‌ های تازه و رسیده عطر و بوی خوبی دارند اما میوه‌ های مانده این بو را ندارند. به بافت میوه هم توجه کنید؛ مثلا وقتی به یک کیوی دست می‌زنید و متوجه می‌شوید که شل و آبکی است، معنایش این است که بیش از حد رسیده است و بهتر است از خیر خریدش بگذرید. در صورتی که مقدار زیادی میوه خریداری کرده ‌اید و مصرف آن ها مدت زیادی طول می‌کشد بهتر است آن ها را نشویید و نشسته نگه‌شان دارید؛ چرا که میوه‌ های نشسته ماندگاری بیشتری دارند.

میوه‌ های مانده

همان‌طور که گفتیم بهترین راه برای جلوگیری از خراب و فاسد شدن میوه‌ ها آن است که به اندازه مورد نیاز میوه بخریم اما در صورتی که باز هم میوه‌ ها اضافه آمده و تازگی خود را از دست دادند، برای حل این مشکل راهکارهایی وجود دارد.

  • قبل از این که میوه ها پوسیده و خراب شوند می‌توانیم با پختن یا خشک کردن آن ها هم تنوعی در تغذیه ایجاد کنیم و هم از اسراف جلوگیری کنیم. مثلا می‌توانیم سیب را بعد از پوست کردن بپزیم و پوره یا کمپوت یا مربا درست کنیم. از پوست برخی میوه ‌ها نظیر پرتقال و لیمو هم می‌توانیم برای معطر کردن مرباها یا حتی برخی از غذاها استفاده کنیم و موزهای له شده را برای درست کردن پوره و شیرموز نگه داریم.
  • خشک کردن باقی ‌مانده میوه‌ ها هم روش دیگری برای استفاده از میوه‌ های اضافی است اما این کار مهارت بالایی لازم دارد و باید لوازم مورد نیاز برای خشک کردن داشته باشیم. از اضافه انگور هم می‌توانیم برای درست کردن سرکه استفاده کنیم. برای نگهداری خیار نیز می‌توان آن را با آب و نمک شست و بعد از خشک کردن درون ظرف فلزی قرار داد و در یخچال گذاشت. انگور را هم درون کیسه نایلونی در جای خنک می‌توان تا چند روز نگهداری کرد.
  • موز را نیز نباید در محلی که آفتاب و نور مستقیما به آن می ‌تابد، گذاشت. در نور زیاد و گرما بسیاری از میکرو ارگانیسم‌ ها فعال شده و سبب خرابی این میوه می‌شوند پس بهتر است چنین میوه‌ هایی را در ظرفی که درب آن محکم بسته می‌شود، قرار داده و در یخچال بگذاریم.
کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!