آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳۱ فروردین

با ترکیب این دو میوه چاقی را خنثی کنید

۱۴ آذر ۱۳۹۵ ۵:۰۱ بعد از ظهر مرضیه شکری
با ترکیب این دو میوه چاقی را خنثی کنید

پرتقال و انگور قرمز در آخرین بررسی های محققان دو میوه موثر برای کاهش وزن شناخته شدند. همچنین در این تحقیقات ثابت شد که ترکیبات این دو میوه برای مقابله با دیابت و بیماری های قلبی موثر هستند.

خنثی کننده بمب چاقی

پرتقال حاوی هسپرتین و انگور قرمز حاوی ترانس رزوراترول است که در ترکیب با هم بمب چاقی را خنثی می کند. محققان بررسی های خود را روی ۳۲ فرد مبتلا به اضافه وزن و چاقی مفرط در سنین ۱۸ تا ۸۰ سال شروع کردند. تمام این شرکت کننده ها کپسولی حاوی دو ترکیب ذکر شده در این دو میوه را دریافت کردند که باید به مدت ۸ هفته و روزانه یک عدد مصرف می کردند.

متعادل کننده قند خون

داوطلب ها نباید تغییری در رژیم غذایی و فعالیت های بدنی شان می دادند. سپس محققان میزان قند خون این افراد را بررسی کرده و متوجه کاهش میزان قند خون، بهبود عملکرد انسولین، کاهش التهاب رگ های خونی و افزایش فعالیت پروتئین GLO1 در داوطلب ها شدند. این پروتئین اثرات منفی قند را خنثی کرده و باعث کاهش خطر ابتلا به دیابت نوع ۲ می شود.

مناسب بیماران قلبی

در واقع افرادی که دچار چاقی مفرط دیابت و خطر بالای ابتلا به بیماری های قلبی هستند باید برای جذب دوز دارویی این ترکیبات از کپسول های تولید شده استفاده کنند. با این حال شما می توانید با مصرف این دو میوه خوشمزه و مفید ضمن خدمت به سلامتی خود از دیگر منافع آن هم برخوردار شوید.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!