آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳ بهمن

با این ۵ تغییر استرس خود را کاهش دهید

۲۱ آذر ۱۳۹۵ ۴:۰۲ بعد از ظهر مرضیه شکری
با این 5 تغییر استرس خود را کاهش دهید

در اینجا پنج تغییر رفتاری ساده را برایتان می گوییم که می ‌توانید نسبتا به راحتی آن‌ ها را در زندگی بکار ببرید تا فورا استرس ‌تان کم شود.

۵ تغییر در راستای کاهش استرس:

دست از عجله بردارید

ما هر جایی که می‌ خواهیم برویم عجله داریم، و تقریبا به آن معتادیم. سعی کنید یک روز را بدون عجله سپری کنید. زودتر از زمانی که فکر می ‌کنید لازم است بیدار شوید تا وقت بیشتری برای انجام هرکاری داشته باشید. فقط یک روز را بدون شتاب و آسوده باشید و لذت ببرید حتی اگر روز تعطیلی ‌تان است و ببینید چه لذت بی‌ چون و چرایی دارد که هرجا دل تان خواست بایستید و گپ بزنید، یا عاقلانه و درست رانندگی کنید و یا وقتی حس ‌تان از شما خواست، توقف کنید و آن رزها را بو بکشید.

زودتر برسید

وقتی سعی می ‌کنیم سرساعت به جایی برسیم، اغلب دیر می ‌کنیم چون حساب زمانی را که باید در ترافیک بمانیم، تصادفات احتمالی و تاخیرهای اجتناب ‌ناپذیر را نمی‌ کنیم. وقتی برنامه ریزی می‌ کنید که زودتر برسید، نه تنها شرایط غیر قابل پیش‌ بینی را لحاظ می ‌کنید بلکه زمان سفر و جابجایی ‌تان هم لذت ‌بخش می‌شود چون تمام آن را در استرس دیر رسیدن‌ تان نمی ‌گذرانید.

یک عادت صبحگاهی راحت و بی‌ دردسر داشته باشید

وقتی صبح‌ تان را با جر و بحث کردن با همسر یا هم‌ اتاقی‌ تان و دستپاچه ‌کردن بچه‌ ها یا اعضای خانواده ‌تان شروع می‌ کنید و سعی دارید در عرض مدت کوتاهی لباس پوشیده و آماده شوید، مطمئنا روزتان را با استرس آغاز خواهید کرد. برای جلوگیری از این پیشامد، از شب قبل همه چیز را آماده کنید: لباس ‌هایی که باید روز بعد بپوشید، ناهاری که می ‌خواهید ببرید و پیش از خواب هم دوش بگیرید. هرکاری را که امکانش هست پیش از موعد انجام دهید، تا عجله صبحگاهی ‌تان باعث دردسرتان نشود.

زودتر بخوابید و اخبار ساعت ۱۱ شب را نگاه نکنید

اخبار ۱۱ شب پر از ماجراهایی است که برای جلب توجه شما و مضطرب کردن‌ تان نسبت به جنایات یا افزایش قیمت ‌ها و یا طوفانی که در راه است طراحی شده. این برای آرامش شما خوب نیست و با به خواب رفتن شما مغایرت دارد. تلویزیون را خاموش کنید و یک ساعت زودتر به رختخواب بروید، یا مطلبی الهام ‌بخش بخوانید و یا مدیتیشن کنید و درمورد هرچیزی که می‌ توانید بابت اش شکرگزار باشید فکر کنید، راحت ‌تر به ‌خواب خواهید رفت.

منظم باشید

بی‌ نظمی می ‌تواند «احمق» تان کند. همیشه کلیدهایتان را گم می‌کنید، میز کارتان شلوغ و درهم است و احساس بدی درباره خانه آشفته‌ تان دارید و این به عقل و شعورتان آسیب خواهد زد. حداقل یک روز در ماه را برای سر و سامان دادن به زندگی ‌تان اختصاص دهید. یا دفعه بعدی که نتوانستید چیزی را پیدا کنید، به‌ جای این‌ که وقت ‌تان را صرف احساس درماندگی و کلافگی و همه ‌جارا گشتن کنید، فقط شروع کنید به تمیز و مرتب کردن و سازماندهی فضایتان. مطمئنا هر دوی این ‌کارها به یک اندازه وقت خواهند گرفت. خوبی ‌اش این است که تقریبا همیشه اشیای گم‌ شده در این پروسه پیدا می ‌شوند.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

پاسخ دهید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!