آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۷ خرداد

بازسازی دی‌ان‌ای قدمی در تولید دارو‌های ضد سرطان

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۳۷ قبل از ظهر مهراد مظاهری
بازسازی دی‌ان‌ای قدمی در تولید دارو‌های ضد سرطان

مطالعات جدید ، بعد از رسیدن به یافته‌هایی ارزشمند ، بهبود فهم ما را از دارو‌هایی که از رشد سلول‌های سرطانی جلوگیری کند وعده داد و امید افزایش توانایی مقابله‌ی آن‌ها با سرطان را بالا برد.

این مطالعات در دانشگاه منترال کانادا انجام شده و در مجله‌ی Nucleic Acids Research منتشر شده است.

کد ژنتیکی نگه داری شده در داخل هسته سلول ، به فرم کروماتین است. یک ساختار بسیار فشرده از دی‌ان‌ای که به دور پروتئین‌هایی به نام هیستون پیچیده شده است.

ساختار کروماتین به شدت طیقه بندی شده است. نه تنها رشته‌های بلند دی‌ان‌ای در هسته سلول می‌تواند جای‌گیرد بلکه تحلیل ژن‌ و پردازش دی‌ان‌ای – برنامه‌هایی که فعالیت سلول را تنظیم می‌کنند – را نیز ممکن می‌سازد.

هیستون‌داستیلاز‌ها ( HDAC ) بخشی از یک خانواده‌ی بزرگ از آنزیم‌ها هستند که در چند واکنش زیستی – مانند متعادل کردن فرایند تولید ژن‌ها که با تغییر هیستون‌ها و ساختار کروماتین – شرکت دارند.

عمل هیستون‌داستیلاز‌ها وراژنتیک است. آن‌ها رفتار سلول را با تغییر شکل  تفسیر دی‌ان‌ای و بدون دستکاری خود دی‌ان‌ای عوض می‌کند.

مطالعات اخیر ، HDAC‌ها را وسیله‌ی مناسبی برای درمان سرطان می‌دانند.

استفاده‌ی بهتر از HDAC به عنوان وسیله‌ای در درمان سرطان با استفاده از یافته‌های جدید

تیم تحقیقاتی از سلول‌های مخمر استفاده کردند تا بتوانند در سطح مولکولی ، آنچه رشد سلول را در حضور نوع خاصی از HDAC متعادل می‌کند ، بررسی کنند.

آزمایشات آنان نشان داد که HDACهای نوع ۳ – گروهی از آنزیم‌ها که پردازش‌های سلولی مختلفی من جمله ترکیب سلول‌های سرطانی و پاسخ به دارو‌های شیمی درمانی را تنظیم می‌کند – در متوقف کردن رشد سلول‌ها با جلوگیری از پاسخ عادی به تخریبات دی‌ان‌ای که همزمان با فعالیت‌های سلولی اتفاق می‌افتد بسیار خوب هستند.

آسیب‌های دی‌ان‌ای می‌تواند حالت ژن را تغییر دهد و آن‌ها را از رده خارج کند که شاید به بیماری‌های بسیاری مانند سرطان منجر شود. با این حال ، مکانیزم‌های ترمیمی ، بسیاری سلول‌ها را در نجات از این آسیب‌ها یاری می‌دهد.

محققان افزودند :

این تحقیق پایه ، شناخت بهتری از تاثیرات جامع HDAC ها در سلول را ممکن خواهد ساخت و می‌تواند به بهینه سازی آن‌ها برای استفاده‌ی پزشکی بیانجامد.

منبع:آشپزباشی ، ترجمه شده از مدیکال نیوز

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!