آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

این سینوزیت را باید جراحی کنید

۲۶ آبان ۱۳۹۵ ۱۲:۰۰ بعد از ظهر مرضیه شکری
این سینوزیت را باید جراحی کنید

دچار سینوزیت شده اید؟ باید بدانید با راهکارهایی ساده از جمله استنشاق بخار آب می توان سینوزیت های مزمن را در خانه درمان کرد. اما در صورت درمان نشدن این بیماری با درمان های دارویی و طبی، جراحی آندوسکوپیک سینوس انجام می شود.

جراحی آندوسکوپیک با توجه به آناتومی فضای پیچیده سینوس ها نیاز به مهارت و تجربه بسیار بالایی دارد چرا که کوچکترین اشتباهی آسیب های جدی به چشم و مغز وارد می کند. اغلب سینوس های حاد با درمان های دارویی بهبود می یابند. سینوس های مزمن هم معمولا با دارو قابل درمان هستند اما درصد کمی از آنها نیاز به جراحی آندوسکوپیک دارند که برای این جراحی تشخیص نوع سینوس و معاینه آندوسکوپیک قبل از جراحی بسیار حائز اهمیت است.

علائم سینوزیت و درمان خانگی

گرفتگی بینی و پشت حلق مهمترین علائم سینوزیت مزمن هستند. درد یکی دیگر از علائم سینوزیت است که در موارد حاد بیشتر بروز می کند. اگر این علائم بیش از ۳ ماه تدوام داشته باشند، نوع سینوزیت مزمن بوده و باید به پزشک مراجعه شود.

استفاده از بخور و استنشاق بخار معمولی آب با یک حوله، شست و شوی بینی با محلول های نمکی غلظت پائین و نوشیدن مایعات زیاد راهکارهای درمان خانگی سینوزیت مزمن و حاد هستند./باشگاه خبرنگاران جوان

محسن نراقی – عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!