آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۱ تیر

این تمرین ها فکر شما را مثبت می کند

۱۰ آذر ۱۳۹۵ ۳:۱۰ بعد از ظهر مرضیه شکری
این تمرین ها فکر شما را مثبت می کند

متخصصان می‌ گویند اگر این فعالیت‌ های جسمی را مدام انجام دهید، روان تان آرام می ‌گیرد و می‌ توانید بهتر از قبل به زندگی و کارتان سر و سامان دهید.

تمرین‌ هایی که فکر را مثبت می‌کنند از این قرارند:

پیاده‌ روی کنید تا افسرده نشوید

مطالعات متعدد تاثیر پیاده‌ روی هر روزه را بر کاهش افسردگی ثابت کرده ‌اند. محققان می ‌گویند اگر این روزها بی ‌حال و حوصله‌ اید و امیدی به آینده ندارید، هر روز در ساعت مشخصی حدود ۴۰ دقیقه با تمرکز راه بروید تا حال روان تان بهتر شود. مطالعات نشان می‌دهد که ۲۰۰ دقیقه پیاده‌ روی در هفته (کمتر از ۳۰ دقیقه در روز) هم تا حد زیادی در کاهش افسردگی و بهبود کیفیت زندگی موثر است.

لبخند بزنید تا درد نکشید

سرتان دارد منفجر می‌ شود یا اینکه دل ‌درد نمی ‌گذارد به کارهایتان برسید. درست در همین لحظه به یکی از کانال‌ هایی که جوک و لطیفه منتشر می ‌کنند سر بزنید تا لبخند روی لب تان بیاید. محققان می ‌گویند کسانی که لبخند می ‌زنند، کمتر از کسانی که اخم را در چهره‌ شان قاب می‌ گیرند، درد می ‌کشند. از نظر آن ‌ها لبخند ضربان قلب را آرام ‌تر می ‌کند و حتی می ‌تواند عصب ‌هایی که به درد آمده‌ اند را هم آرام کند.

نفس عمیق بکشید تا تمرکز کنید

اگر امروز هزار و یک کار روی میزتان تلنبار شده و برای انجام دادن شان تمرکز کافی ندارید، یک نفس عمیق بکشید و با خیال راحت کارتان را شروع کنید. از نظر محققان هر زمان که احساس کردید به اندازه کافی تمرکز ندارید، می‌ توانید از داروی تنفس عمیق شکمی استفاده کنید و با رساندن اکسیژن بیشتر به مغز و بدن تان، تمرکزتان را بالا ببرید.

حرکات کششی انجام دهید تا داغ تان آرام شود

اگر عزیزی را از دست داده‌ اید یا فاجعه ‌ای مثل تصادف یا زلزله را پشت سر گذاشته‌ اید، تمرین‌ های کششی آرامش ‌بخش را همراه با موسیقی آرام و در اتاقی ساکت که احساس خوشایندی به شما می ‌دهد انجام دهید. محققان می ‌گویند این قبیل ورزش‌ ها می‌ تواند آرامش را به کسانی برگرداند که از اختلال استرس پس از سانحه رنج می‌برند و سلامت روان شان را دوباره به آن ‌ها هدیه کند.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!