آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۹ خرداد

انار سرخ، معدن آنتی اکسیدان

۵ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۰۰ قبل از ظهر مهراد مظاهری
انار سرخ، معدن آنتی اکسیدان

انار سرخ، معدن آنتی اکسیدان

محمودرضا خلیلی” در گفت‌وگوی خبری خود، افزود: میوه‌هایی نظیر انار که به رنگ سرخ یا قرمز هستند نسبت به میوه‌هایی دیگری که رنگ تیره دارند، از آنتی اکسیدان بالایی برخوردار است.

وی بیان کرد: آنتی‌اکسیدان بالایی که در یاقوت سرخ وجود دارد، عامل مهمی برای جلوگیری از بیماری سرطان است و مصرف این میوه خوش آب و رنگ به دلیل ارزش غذایی بالایی که دارد می‌تواند از ادامه پیشرفت سرطان جلوگیری کند.

به گفته وی، رنگ قرمز موجود در میوه‌ها ناشی از بالا بودن آنتی اکسیدان بوده و این ماده علاوه بر کاهش فشار خون و کلسترول، عاملی قوی برای جلوگیری از سرطان پروستات است.

خلیلی خاطرنشان کرد: به گفته کارشناسان تغذیه، خوردن یک عدد انار یا ۱۰۰ سی‌سی آب انار تامین کننده ۱۶ درصد نیاز روزانه به ویتامین c است. این ویتامین یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است.

وی تصریح کرد: با مصرف میوه‌های قرمز دانه‌دار نظیر انار می‌توان به مبارزه با بیماری‌هایی نظیر سرطان پرداخت و آب انار به دلیل بالا بودن آنتی اکسیدان در صدر میوه‌های قرمز دانه‌دار از لحاظ برخورداری از این ماده است.

وی گردش خون مناسب، تمیز کردن سرخرگ‌ها، جلوگیری از بروز حملات قلبی و مغزی، شستشوی کلیه‌ها و مبارزه با چربی خون را از دیگر امتیازات مصرف آب انار به لحاظ برخورداری از آنتی‌اکسیدان بالا دانست.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!