آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۱ خرداد

امکان پیشگیری ۹۰ درصدی از سکته مغزی

۲ مرداد ۱۳۹۵ ۹:۲۱ قبل از ظهر سرآشپز
امکان پیشگیری 90 درصدی از سکته مغزی

حتی شنیدن واژه «سکته مغزی» هم خم به اَبرو می‌آورد، دچار شدن به آن که جای خود دارد. اما ظاهراً می‌توان تا حدود زیادی آن را تحت کنترل درآورد. مطالعات نشان می‌دهد که سکته مغزی عامل اصلی مرگ و میر و معلولیت است اما بسیاری از موارد آن قابل پیشگیری است.

متخصصان دریافتند ۱۰ فاکتور خطرزای قابل کنترل، ۹۰ درصد تمامی موارد سکته مغزی را در سراسر جهان شامل می‌شود. از میان این فاکتورها فشارخون بالا از بیشترین اهمیت برخوردار است.

دکتر «مارتین اودونل» یکی از متخصصان این مطالعه از موسسه تحقیقات سلامت جمعیت دانشگاه مک‌مستر کانادا گفت: «این مطالعه تأیید می‌کند که فشارخون بالا مهمترین فاکتور خطرزای قابل درمان در تمامی مناطق و هدف کلیدی در کاهش مشکلات ناشی از سکته مغزی در سطح جهان است.»

به گفته محققان، پیشگیری از وقوع این بیماری اولویت اصلی سلامت عمومی و استراتژی ضروری برای کاهش خطر است و باید بر اساس عوامل کلیدی قابل پیشگیری سکته مغزی انجام شود.

به گزارش هلث دی نیوز، در این بررسی فاکتورهای مهم در بروز این بیماری مورد مطالعه قرار گرفت که شامل فشارخون بالا، عدم فعالیت فیزیکی، رژیم غذایی نامناسب، چاقی، مصرف سیگار، مشکلات قلبی، دیابت، مصرف مواد الکلی، استرس و چربی خون می‌شود./ایسنا

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!