آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ تیر

افزایش خطر دیابت با آلودگی هوا

۹ اسفند ۱۳۹۵ ۶:۰۰ بعد از ظهر سرآشپز
افزایش خطر دیابت با آلودگی هوا

این مطالعه بر روی کودکان لاتین انجام شد و نشان داد که کودکان لاتینی که در مناطق آلوده‌تر زندگی می‌کنند، بیشتر احتمال دارد که به دیابت نوع ۲ مبتلا شوند.
محققان به مدت سه سال و نیم، ‌وضعیت سلامت کودکان و آلودگی هوای منطقه‌ی زندگی آن‌ها را بررسی کردند . بعد از آن به دنبال رابطه‌ی بین وجود طولانی مدت آلودگی هوا و تجزیه‌ی سلول‌های بتا بودند. سلول‌های بتا مخصوص لوزالمعده هستند که انسولین ترشح می‌کنند و قند خون را تنظیم می‌کنند.
زمانی که کودکان به سن ۱۸ سالگی رسیدند، سلول‌های سازنده‌ی انسولین در لوزالمعده‌ی آن‌ها، ۱۳ درصد عملکرد ضعیف‌تری داشتند و باعث می‌شد که بیشتر مستعد به دیابت نوع ۲ شوند.

خطر بیشتر دیابت برای کودکانی که در مناطق آلوده زندگی می‌کنند

محققان، داده‌های به دست آمده از ۳۱۸ کودک لاتین که مبتلا به چاقی بودند را بررسی کردند. این افراد وقتی بین ۸ تا ۱۵ سال داشتند، در مطالعه‌ی SOLAR شرکت کردند. این مطالعه، ۱۲ سال است که دارد انجام می‌شود.
دانشمندان به شکل متوسط برای ۳ سال و نیم، کودکانی را که در شهرهای کوچک اطراف لس‌آنجلس زندگی می‌کردند مورد بررسی قرار دادند. وقتی این مطالعه شروع شد، هیچ کدام از این کودکان به دیابت نوع ۲ مبتلا نبودند، اما ممکن بود که بعضی از آن‌ها در مسیر آن قرار داشته باشند و تا پایان مطالعه به دیابت نوع ۲ مبتلا شوند.
یک بار در هر سال، کودکان در حالت ناشتا معاینه‌ی بدنی می‌شدند و سطح گلوکز و انسولین آن‌ها در یک بازه‌ی ۲ ساعته بررسی می‌شد.
وقتی کودکان به سن ۱۸ سالگی رسیدند، بعد از ۱۲ ساعت ناشتا بودن، سطح انسولین آن‌ها تقریبا ۲۷ درصد بیشتر بود. در هر دو آزمایش گلوکز آن‌ها، سطح انسولینشان ۳۶ درصد بیشتر از حالت طبیعی بود. این‌ها به این معنی است که بدن آن‌ها نسبت به انسولین بیشتر مقاوم می‌شد و می‌توان نتیجه گرفت که اگر بیشتر در معرض آلودگی هوا باشید، عوامل خطرساز دیابت نوع ۲ نیز افزایش می‌یابند.
محققین در تحقیقاتشان، مقدار چربی بدن و وضعیت اجتماعی اقتصادی را نیز لحاظ کردند. آن چه نتیجه شد، بیشتر بودن تاثیر آلودگی هوای بلند مدت در سن ۱۸ سالگی، از افزایش ۵ درصدی وزن بدن بود. پس حتما آلودگی هوا یک عامل خطرساز برای دیابت نوع ۲ است.
اقداماتی که می‌توان برای کاهش خطر انجام داد
این یافته‌ها نشان می‌دهند که تاثیرات منفی آلودگی هوا و دی‌اکسید نیتروژن و ذرات معلق، از همان اول زندگی آغاز می‌شود. اگر عوامل خطرساز دیگر، مانند تغذیه‌ی ناسالم، نیز در کنار آن وجود داشته باشد، خطر دیابت افزایش می‌یابد.
محققان گفتند: آلودگی هوا در همه جا وجود دارد. پس باید به عواملی که قابل کنترل هستند توجه کرد – مثلا ساعات شلوغی را بدانید و در این ساعت‌ها ورزش نکنید. برنامه‌ی زمانی خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که نزدیک منابع آلودگی و در زمان‌های اوج آلودگی ، به فعالیت شدید نپردازید.
در طی این مطالعه، هیچ کدام از کودکان به دیابت نوع ۲ مبتلا نشدند، اما بسیاری از آن‌ها علائمی را نشان دادند که به عنوان پیش دیابت شناخته می‌شود و نتیجتا منجر به دیابت می‌شوند.
در مطالعات آتی، شرکت کنندگانی حضور خواهند داشت که اضافه وزن ندارند و چاق نیستند و اطلاعاتی از تغذیه‌ی آنها و فعالیت بدنیشان نیز گردآوری خواهد شد.

 

منبع: آشپزباشی، ترجمه شده از Science Daily

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!