آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳۰ خرداد

از خرید ماهی فَلِه خودداری کنید

۱۶ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۰۱ بعد از ظهر مرضیه شکری
از خرید ماهی فَلِه خودداری کنید

 برخی فروشندگان دوره ‌گرد، در کنار خیابان ‌ها و معابر عمومی در چرخ ‎های دستی و وانت ‎های یخچال ‏‌دار، ماهی عرضه می‎کنند که مردم باید در نحوه خرید این محصول دقت لازم را داشته باشند. البته برخورد با تخلف‎ این فروشندگان سیار بر عهده سازمان دامپزشکی است، اما به لحاظ بهداشتی توصیه می‎شود مردم بدون اطلاع دقیق از نحوه تهیه و نگهداری ماهی‌ ها نسبت به خرید اقدام نکنند.

اهمیت بسته بندی و برچسب

بهتر است مردم ماهی‎ هایی را خریداری کنند که دارای بسته ‎بندی مناسب کارخانه ‎ای با شناسه و برچسب درج تاریخ تولید و زمان نگهداری محصول باشد. بهترین جایگاه برای خرید ماهی مراکز رسمی مورد تأیید نهادهای نظارتی است. فروشگاه‎ های مورد تأیید سازمان جهاد کشاورزی، شیلات ودامپزشکی برای خرید محصولات دریایی  پیشنهاد می‌شوند.

ماهی، خوشمزه کُشنده

محصولات شیلاتی مانند ماهی در مقایسه با سایر مواد پروتئینی از حساسیت بیشتری در برابر بیماری ‌های ویروسی و میکروبی برخوردار هستند. ضمن اینکه نگهداری آن ها نیاز به دمای انجماد استاندارد دارد. توزیع این محصولات در شرایط غیر بهداشتی به طور قطع ناقل بیماری ‏‌های مختلف به مصرف‎ کننده است و توصیه می‏‌شود مردم از خرید ماهی و سایر محصولات شیلات از دستفروشان خودداری کنند.

دکتر محمد کاظم‌زاده – مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه همدان

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!