آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۸ خرداد

از بین رفتن آلزایمر به کمک یک مولکول

۲۸ آذر ۱۳۹۴ ۱۲:۳۱ بعد از ظهر مهراد مظاهری
از بین رفتن آلزایمر به کمک یک مولکول

دانشمندان کره ای به تازگی دریافته اند که یک مولکول می تواند تاثیرات آلزایمر را در مغز از بین ببرد و موجب افزایش قدرت یادگیری و حافظه شود

مطالعات موسسه ارتباطات طبیعت برای درمان این بیماری حتی به اندازه یک تغییر کوچک کارشناسان را به سمت مولکولی که باعث جلوگیری از زوال عقل می گردد سوق داد. نتایج این تحقیقات براساس آزمایشاتی که برروی موش ها انجام گرفته بود بدست آمده است.اما هنوز هیچ مدرکی دال بر تاثیر این مولکول برروی انسان ها وجود ندارد.

پلاک متلاشی کننده

درحال حاضر هیچ درمان خاصی برای بیماری آلزایمر وجود ندارد. بلکه درمان های موجود تنها قادر به کاهش علائم این بیماری می باشند.اما دانشمندان همچنان به دنبال راه حل هایی برای درمان کامل این بیماری هستند.

براساس روند پیشرفت این بیماری میتوان اینگونه اظهار داشت که پلاک های بیشتری در مغز به وجود می آیند و باعث مرگ سلول های مغزی در طی فرایند پیشرفت آلزایمر می شوند

دانشمندان به دنبال راه هایی برای توقف و یا حذف این پلاک ها از مغز هستند و برپایه این استدلال دارو های زیادی در دست ساخت می باشد.بعضی دارو ها در حال حاضر نیز در دست آزمایش می باشند تا تاثیرات آنها برتغییر شکل پلاک ها اثبات شود.اما هنوز برای اظهار نظر در این باره زود است.

 

حال محققان کره جنوبی معتقدند مولکولی که به تازگی کشف کرده اند وepps نام دارد می تواند موجب تغییر شکل و توقف رشد این پلاک های متلاشی کننده شود و از این طریق از تخریب سلول های مغزی و به وجود آمدن آلزایمر جلوگیری کند.

منبع: آشپزباشی ، ترجمه شده از بخش اخبار سلامت بی بی سی

 

 

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!