آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۸ خرداد

ارتباط ناامنی غذایی با چاقی در نوجوانان

۴ مهر ۱۳۹۴ ۱۰:۱۰ قبل از ظهر مهراد مظاهری
ارتباط ناامنی غذایی با چاقی در نوجوانان

ارتباط ناامنی غذایی با چاقی در نوجوانان

متخصصان سلامت می‌گویند: ناامنی غذایی خانوارها به طور فزاینده‌ای احتمال ابتلای کودکان به بیماری‌های متابولیک را افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، همچنین شاخص‌های بیماری مزمن در این کودکان پیش از فارغ‌التحصیلی از دبیرستان در آنان ظاهر می‌شود.

ناامنی غذایی که کمبود دسترسی به مواد غذایی لازم برای داشتن یک زندگی سالم و فعال تعریف می‌شود، تهدید قابل پیشگیری در حوزه سلامت است. در حال حاضر کمبود دسترسی به مواد غذایی بر زندگی ۱۴٫۳ درصد تمامی خانوارهای آمریکایی و ۱۹٫۵ درصد خانوارهای صاحب فرزند تاثیر می‌گذارد.

«دیوید هولبن»، متخصص ارشد این مطالعه از دانشگاه می‌سی‌سی‌پی گفت: این وضعیت یک موضوع نگران‌کننده در حوزه دولت است. تعداد خانوارهای آمریکایی که با سطح بسیار پایینی از امنیت غذایی میان کودکان روبه‌رو هستند بین سال‌های ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۰ دو برابر شده است.

این کارشناسان برای مطالعه تاثیرات بالقوه ناامنی غذایی به مطالعه روی تعدادی نوجوان ۱۲ تا ۱۸ ساله پرداختند. بیش از ۷۵۰۰ نفر در خانه خود مورد مصاحبه قرار گرفتند و معاینات پزشکی روی آنها انجام شد.

به گزارش ساینس دیلی، اطلاعات به دست آمده نشان داد کودکان در خانواده‌هایی که با سطح پایینی از امنیت غذایی روبه‌رو بودند ۳۳ تا ۴۴ درصد بیشتر مستعد اضافه وزن بودند. همچنین مقدار چربی‌های اطراف ناحیه شکم در این کودکان و نوجوانان بیشتر بوده است.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!