آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳۰ فروردین

ابتلا به سنگ کلیه با مصرف این مکمل دارویی

۴ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۰۸ بعد از ظهر مرضیه شکری
ابتلا به سنگ کلیه با مصرف این مکمل دارویی

مصرف قرص‌ های حاوی کلسیم خطر ایجاد سنگ کلیه را افزایش می‌ دهد. از این‌ رو این قرص ‌ها در بیمارانی با استعداد سنگ‌ سازی کلیه باید با نظر پزشک و متخصص مربوطه تجویز و مصرف شود. مصرف قرص کلسیم در افرادی که سنگ از نوع کلسیم دارند باید با مایعات فراوان و مدت ‌زمان اعلام‌ شده باشد. مصرف لبنیات در بیماران مبتلا به سنگ‌ سازی مشکلی ندارد و باید در حد اعتدال مورد استفاده قرار گیرد.

چرا کلیه سنگ می سازد

عدم مصرف مایعات فراوان و زندگی ماشینی از دلایل بروز سنگ ‌سازی در افراد است. همچنین مصرف غذاهای آماده و کم ‌تحرکی نیز از دیگر علل افزایش سنگ ‌سازی در افراد است. از این‌ رو توجه به مصرف مایعات و تحرک بیشتر از ضروریات است، این در حالی است که بیشتر افراد آب سنگین را از دلایل اصلی بروز سنگ کلیه می‌دانند که این عامل بارها از سوی متخصصان مربوطه رد شده است.

چگونه از شر سنگ کلیه خلاص شویم؟

سنگ ‌شکنی رایج ‌ترین روش درمان سنگ ‌های کلیوی به شمار می ‌رود که در این شیوه امواج و شوک ایجاد شده در خارج از بدن از طریق پوست و بافت عبور کرده و پس از برخورد با سنگ کلیه آن را خرد می ‌کند. در این حالت سنگ‌ ها به شکل شن‌ هایی در می‌ آیند که به ‌آسانی از طریق ادرار دفع می ‌شوند. در ضمن سنگ کلیه در بیشتر مناطق دنیا از جمله اروپای شرقی، آفریقا و خاورمیانه و ایران شیوع بیشتری دارد که این امر نیز به عوامل گوناگونی بستگی دارد.

محمد داوودی – یک متخصص کلیه و مجاری ادراری

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!