آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۱ خرداد

آیا آبنباتهای بدون شکر، سالمند؟

۲۶ تیر ۱۳۹۵ ۱۰:۱۰ قبل از ظهر سرآشپز
آیا آبنباتهای بدون شکر، سالمند؟

اکثر انواع آبنباتهای بازار در حال حاضر، جایگزین بدون شکر دارند. اینها به افرادی که به شیرینی ها معتاد هستند کمک می کند تا بدون مصرف میزان زیاد شکر، از طعم آبنبات لذت ببرند. همانطور که می دانید، بالا رفتن قند در خون، می تواند منجر به بیماریهای مختلفی همانند چاقی و دیابت یا بیماریهای قلبی و سرطان بشود.
خوردن آبنبات بدون شکر، خطر افزایش مشکلات سلامتی را که در اثر خوردن غذاهای مملو از شکر است ، از بین می برد.

فواید خوردن جایگزینهای بدون شکر

به عملکرد طبیعی سیستم بدن کمک می کند

شکر، بعضی از مواد مغذی را که بدن برای سوخت و ساز خود به آنها نیاز دارد از بین می برد. فقدان این مواد مغذی، منجر به مشکلاتی از قبیل کم خونی، پوکی استخوان و ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن می شود.
شکر در عملکرد سیستم ایمنی بدن، اختلال ایجاد می کند. رشد هورمونها را نیز متوقف می کند، به دلیل آنکه میزان انسولین در بدن به طور ناگهانی افزایش پیدا می کند. به هر حال، اگر شما مصرف شکر را قطع کنید و به مواد بدون شکر روی بیاورید، با این کار، خطر کاهش عملکرد سیستم ایمنی بدنتان را کم کرده اید، این امر منجر به قوی شدن سیستم ایمنی می شود.

از بین برنده هوس

اگر شما به شکر معتاد هستید و نمی توانید بدون آب نبات از خانه خارج شوید، این عادت ناسالم، ممکن است منجر به بیماریهای مزمنی از قبیل چاقی یا دیابت بشود. عادت کردن به خورن غذاهای پر کالری، نه تنها منجر به اضافه وزن می شود، بلکه می تواند باعث التهابات بشود و سیستم گوارشی را ضعیف کند.
اگر شما می بایست شیرینی بخورید، به جایگزینهای بدون قند روی بیاورید. این محصولات ممکن است به جلوگیری از هوستان کمک کنند و میزان قند خونتان را پایین بیاورند. به هرحال، ما پیشنهاد می کنیم که رژیم غذاییتان را به هم بزنید و اعتیاد خوردن شکرتان را قطع کنید تا بدنتان سالم بماند. بر روی کف نفس خود تمرین کنید و خوردن خود را کنترل کنید، این امور با نخوردن آب نباتها میسر می شوند.

تقویت انرژی

مصرف بیش از حد شکر ممکن است در کودکان منجر به فعالیت بیش از حد بشود، ولی در مورد افراد بالغ، آنها را آرام می کند. بعد از خورد آب نبات، میزان قند خون افزایش پیدا می کند. مغز شروع به تولید انسولین و تراپتُفان می کند.  تراپتُفان ماده ای است که به سروتونین تبدیل می شود، هورمنی که شما را فعالتر و یا آرامتر می کند.
اگر غذاهایی بخورید که میزان شکرشان بیش از حد نباشد، بدن شما در بهترین حالت خود کار می کند و احساس خستگی یا خمودت نخواهید کرد. شما دیگر ترغیب نمی شوید تا یکی پس از دیگری شیرینی بخورید تا انرژی خود را تأمین کنید.

افزایش وضوح ذهنی

تحقیقات کلینیکی بیان می کنند که شکر می تواند با عدم تمرکز و فراموشی، در ارتباط باشد. میزان زیاد شکر در سیستم، ممکن است منجر به حالت اضطراب و تشویش بشود. این امر موجب التهابات می شود که در اثر مصرف بیش از حد شکر رخ می دهد. التهابات نتیجه اختلالات در مواد شیمیایی مغز است. خوردن جایگزینهای بدون شکر، به کم کردن خطر التهابات کمک می کند که این التهابات، می تواند عملکرد طبیعی مغز را مختل کند، در نتیجه، وضوح ذهنی و هوشیاری را از بین می برد.

کنترل وزن

شاید بیشترین مزیت مصرف آبنباتهای بدون شکر، اضافه نشدن وزن بدن باشد.قطع کردن مصرف شکر، به متعادل شدن وزن کمک می کند. اگر بیش از حد شکر بخورید، بدن شکر اضافی را به چربی تبدیل می کند و به جای سوزاندن، آن را ذخیره می کند. این امر منجر به چاق شدن و ایجاد درصد زیادی از چربی در کنار عضلات  بدن می شود.
اگر چه مواد بدون شکر، جایگزین سالمی برای شیرینی های سنتی بحساب می آیند، با این وجود حتماً می دانید که این محصولات ، حاوی شیرین کننده های مضر شیمیایی هستند. ما توصیه می کنیم با متخصص سلامت، برای تشخیص آنکه کدام نوع از شیرین کننده های سالم هستند و جایگزین خوبی برای شکرهای فراوری شده هستند، مشورت کنید.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!