آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۱ اردیبهشت

آنچه باید در مورد ویتامین ها بدانید

۱۷ آذر ۱۳۹۵ ۶:۰۳ بعد از ظهر سرآشپز
آنچه باید در مورد ویتامین ها بدانید

مطالعات و بیانیه های جدید در مورد ویتامین ها، روزانه چاپ می شوند و خیلی از آنها با یکدیگر تناقض دارند. به راستی، یک مشتری معمولی، چه مواردی را باید بداند؟
شاید همه ، فواید مصرف مکمل های غذایی با کلسیم را می دانند، زیرا به مقدار زیادی، در رژیم های غذایی مصرف می شود. ۱۰۰۰ میلی گرم در روز برای رشد، بالغ بر ۱۲۰۰ میلی گرم، بعد از ۵۰ سالگی.
خانم های باردار یا کسانی که قصد باردار شدن دارند، باید به مقدار کافی اسید فُلیک یا فولات(۶۰۰ واحد در روز) مصرف کنند . زمانی که سنتان زیاد شد، باید حتماً روزانه، مکمل های غذایی مصرف کنید تا B12 را دریافت کنید.

اطلاعات زیادی برای به خاطر سپردن وجود دارد

آنچه که باید انجام دهید، رژیم خوردن تمام غذاهای سالم است، توصیه مصرف غذاها، بر عهده سازمان کشاورزی است. از آنجا که افراد کمی ، رژیم غذایی متعادلی دارند، بهتر است مولتی ویتامین مصرف شود، حتی اگر در فروشگاه ها نیز فروخته شود، کار مفیدی خواهد بود.

ویتامین ها و زندگی سلامت

برقراری تعادل بین ویتامین ها، هنوز مسئله ای جذاب است. ومصرف ویتامین ها با یکدیگر، موجب می شود تا بر هم اثر بگذارند، ویتامین D زمانی که با کلسیم مصرف شود، تأثیر کلسیم بر بدن، بیشتر خواهد بود. مصرف مکمل مغذی ویتامین ها با دارو های مشخص، اثرات مفیدی به بار می آورند.

به عنوان مثال، کالتریت که می تواند با داروهای خاصی ترکیب شود، بدن را در برابر مصرف داروی مشخصی، محدود می کند. پس زمانی که دکترتان، یک نسخه برایتان می نویسد و یا آن را عوض می کند، بسیار مهم است که او را در جریان تمامی ویتامین ها و مواد معدنی که مصرف می کنید، قرار دهید تا از بروزاتفاق ناخوشایند جلوگیری کنید.

ویتامین ها و زندگی سلامت: مصرف بیشتر، مفیدتر نیست!

برای آن دسته از افراد، که رژیم سالم غذایی دارند، مصرف مولتی ویتامین، بر اساس دستور روی بسته بندی آن، منجر به ازدیاد ویتامین نمی شود. ولی رعایت دوز مصرفی در ویتامینها و مکملهای غذایی، بسیار حائز اهمیت است.
استفاده مکمل های غذایی به عنوان دارو، باید به وسیله دکتر داروساز تعیین شود تا عوارض جانبی ناخواسته ای اتفاق نیافتد. به عنوان مثال، نیاسین یا B3 که می تواند موجب آسیب زدن به کبد شود. با این وجود، نیاسین، یک داروی فوق العاده ای برای پائین آوردن مقدار استاتین است.
حتی برخی از دستور العمل های شناخته شده هم، هنوز از لحاظ تئوری ثابت نشده اند حتی اگر دوز اسید اسکوربیک را هم با دقت نگاه بکنید ( که برای مداوای سرماخوردگی است)، باز هم فایده ای ندارد، زیرا تا به امروز مقدار استاندارد آن مشخص نشده است.
برای ارزیابی یک مکمل غذای به عنوان دارو، از توصیه های دکتر داروساز، دکتر تغذیه یا دکتر خانوادگی خود استفاده کنید. افرادی که مکمل های غذایی را می فروشند، منبع موثقی برای اطلاع رسانی نیستند.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!