آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳ خرداد

آنچه درباره صرع باید بدانید

۳ دی ۱۳۹۵ ۱۲:۰۱ بعد از ظهر مرضیه شکری
آنچه درباره صرع باید بدانید

با استفاده از داروهای ضد صرع امروزه می ‌توان این بیماری را به طور کامل کنترل کرد البته تحمل برخی از بیماران نسبت به داروها متفاوت بوده و پزشک با تغییر دارو می ‌تواند در این بیماران نیز مشکل صرع را بهبود دهد. تنظیم دوز دارو و نوع آن بستگی به تشخیص پزشک دارد. این مساله نیز تا حدود زیادی وابسته به شرایط بیمار بوده است ولی به طور کلی باید توجه داشت که امروزه این مشکل تا حد زیادی قابل درمان است.

دلایل بروز صرع

صرع ممکن است علت ارثی و ژنتیکی داشته باشد و این مسأله در دهه دوم زندگی فرد ممکن است خود را بروز دهد. همچنین این بیماری در برخی از افراد به دلیل ضایعات ساختاری مغز جنین در زمان تولد یا طفولیت شکل می‌گیرد. معمولا نوع تشنج و صرعی که مردم توصیف می کنند در واقع از انواع صرع هایی است که از دوران طفولیت به دلیل اختلالات ساختاری مغز ایجاد شده است. هر چند که برخی از افراد هم ممکن است در سنین بالا به دلیل سکته مغزی یا تومور دچار صرع شوند.

داروهای صرع و بیمه

تنوع دارویی برای این بیماران بسیار زیاد بوده و تمام داروهای ایرانی تحت پوشش بیمه قرار دارد و در دسترس بیماران است. البته برخی از پزشکان نسبت به تجویز داروهای فانتزی که گران ‌تر است اقدام کرده که این مسأله نیز به تشخیص پزشک و شرایط بیمار بستگی دارد ولی به طور کلی اساس کار داروهای ایرانی و خارجی یکسان است.

دکتر محمدعلی اکبریان – متخصص مغز و اعصاب

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!