آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۳۱ فروردین

آلوده ترین لوازم خانه خود را بشناسید

۱۳ دی ۱۳۹۵ ۲:۰۱ بعد از ظهر مرضیه شکری
آلوده ترین لوازم خانه خود را بشناسید

چون شما هر زمانی که از سرویس بهداشتی استفاده می کنید، دست خود را می شویید، نباید به این معنا باشد که شما تمیز هستید؟ یا حداقل نه آنقدر ها که فکر می کنید. آیتم هایی در خانه وجود دارند که برخی میکروب های جدی به آنجا پناه می برند اما زیاد به چشم نمی آیند.

در ادامه چند مورد از آن ها را نام می بریم :

جا مسواکی

همه ما می دانیم جای جا مسواکی در حمام و به خصوص نزدیک توالت است. اما این جامسواکی می تواند پناه خوبی برای میکروب های خطرناک باشد. شستن جا مسواکی با آب گرم و صابون دو بار در هفته میکروب ها را به حداقل می رساند.

حصیر حمام

حصیر حمام روی زمین مرطوب می شود و خشک شدن آن در طول روز به آرامی انجام می شود. این حصیر با وجود تاریکی کامل آپارتمان ها و رطوبت محیط ، محل خوبی برای رشد باکتری ها و کپک است. یکی از راه های آسان برای از بین بردن میکروب ها آویزان کردن آن است. البته می توانید روی آن جوش شیرین بپاشید و اجازه دهید ۳۰ دقیقه رویش بماند.

سینک ظرفشویی

آیا می توانید باور کنید میزان باکتری های یک سینک آشپزخانه بیش از باکتری های یک توالت است؟ مخصوصا درپوش لاستیکی آن که بهترین محل برای رشد باکتری است و می تواند هر آنچه را که در تماس با آن باشد، از غذا های شما تا ظروف و حتی خود شما را آلوده کند. آبلیمو و سرکه سفید گزینه های خوبی برای نظافت سینک هستند.

دستگیره یخچال

تمیز کردن یخچال و فریزر و از بین بردن مواد غذایی کپک زده را فراموش نکنید و از درب یخچال و فریزر غافل نشوید. زیرا می تواند یک خانه بالقوه برای گسترش میکروب ها باشد.

پا دری

پا دری ممکن است در نگاه اول، تمیز به نظر برسد. ولی خاک و دوده آن پس از هر بار رد شدن به خانه شما وارد می شود و با این کار، محل زندگی تان منبع خوبی برای پرورش میکروب ها می شود.

تلفن همراه

تصور کنید شما در هر کاری تلفن همراه خود را در دست می گیرید، آن را لمس می کنید و سپس دست خود را به صورت تان می زنید که می تواند باکتری های خطرناکی مانند استاف و سالمونلا را در خود حفظ کند. تلفن همراه پر از شکاف های ریز برای رشد این میکروب هاست. شما می توانید با یک خلال دندان و دستمال مرطوب آن را پاک کنید.

اسباب بازی

شما تعداد زیادی اسباب بازی پراکنده دارید که انواع خاک و دوده را به خود می گیرند. شما آن ها را به ظاهر آن ها را تمیز می بینید اما اینطور نیست. بهترین راه برای تمیز کردن اسباب بازی ها انداختن آن ها در ماشین لباسشویی و شستشو با مواد شوینده و جوش شیرین و سرکه سفید است.

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!