آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲۵ تیر

آرام غذا بخورید و از خوردنتان لذت ببرید

۱۹ دی ۱۳۹۴ ۴:۳۲ بعد از ظهر مهراد مظاهری
کمتر بخورید و از خوردنتان لذت ببرید

آیا تا به حال دقت کرده اید که افراد لاغر غذا خوردنشان چقدر طول می کشد؟خواهر من همیشه آخرین نفری بود که غذایش را تمام می کرد و این امر بقیه خانواده را شاکی می کرد. البته ما تقریبا مطمئن بودیم که این شگرد اون بود تا از زیر تمیز کردن میز و شستن غذاها در برود. سالها بعد من تازه فهمیدم آهسته خوردنش راز خوش هیکل ماندنش است.

بیشتر مردم تند غذا می خورند و در نتیجه قبل از اینکه احساس سیر بودن بکنند، کلی کالری اضافی دریافت کرده اند. از زمانی که شروع به غذا خوردن می کنید، حدود ۲۰ دقیقه طول می کشد تا پیام سیری به مغز برسد. آهسته خوردن کمک می کند تا زمان کافی برای ارسال پیام سیری ایجاد شود و احساس سیری به خوردن کمتر تبدیل شود.

تحقیقات اخیر که به وسیله انجمن شمال امریکا بر روی چاقی انجام شده، نشان می دهد که کاهش وزن افرادی که اضافه وزن دارند، زمانی اتفاق می افتد که آنها سرعت غذا خوردنشان را کم می کنند و تحقیق اخیر ژاپنیها بر روی ۱۷۰۰ زن جوان بود نشان داد که خوردن بسیار آهسته، موجب تسریع احساس سیری و بنابر این باعث دریافت کالری کمتری در یک وعده می شود.

این امر مخصوصاً برای کسانی که عمل بای پس معده انجام داده اند بسیار مهم است و توصیه میشود آهسته غذا بخورند. مطالعه بیماران بای پس معده نشان داده است که کسانی که غذایشان را سریع می خوردند و در تشخیص پیام سیری ناموفق هستند ، شانس کمتری نسبت به سایر بیمارها در لاغر شدن دارند.

اصول لذت بخش

نه تنها آهسته غذا خوردن و توجه کردن به آن به شما در کم خوردن کمک می کند، این امر موجب می شود تا از خوردن غذا لذت ببرید. اوج لذت و هنر آهسته خوردن زمانیست که شما موسیقی بگذارید، چند شمع روشن کنید، تلویزیون و هر آنچه را موجب حواس پرتی می شود خاموش کنید و بر روی غذایتان تمرکز کنید.

بهترین بهانه برای شروع مجدد، دسر است. رو راست باشید، در زمانی که دسر می رسد چه کسی گرسنه است؟ ولی تمایل ذاتی ما به شیرینی، دسر را بسیار وسوسه انگیز می کند.

شما می توانید کیکتان را داشته باشید و آن را بخورید، به شرط آنکه فقط کمی از آن را بخورید.کم خوردن، آهسته خوردن، مزه کردن آن و دیگرهیچ کار اضافه انجام ندهید فقط از طعمش لذت ببرید و تجربه خوشمزه ای از دسر داشته باشید. یک تکه و یا دو تکه کوچک از کیک می تواند بدون مصرف کالری زیاد، احساس نیاز شما به خوردن شیرینی را برطرف کند .

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار مقالات

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!