آخرین اخبار:
آخرین به روزرسانی: ۲ خرداد

آدامس جویدن و رابطه آن با لاغری

۲۴ مرداد ۱۳۹۵ ۴:۳۱ بعد از ظهر مرضیه شکری
آدامس جویدن و رابطه آن با لاغری

هیچ می‌دانستید جویدن آدامس بر کاهش وزن و لاغری افراد تاثیرگذار است؟ بر اساس یافته‌های جدید آدامس جویدن در لاغری موثر است و مهم‌ترین تاثیر آن در لاغر شدن افراد این است که آدامس از ریزه‌خواری افراد جلوگیری می‌کند.

به طور معمول افراد زمانی که مشغول جویدن آدامس هستند، نمی‌توانند چیز دیگری بخورند و به همین علت جویدن آدامس از زیاد خوردن و ریزه‌خواری پیشگیری می‌کند و از این طریق به لاغر شدن افراد کمک می‌کند.

برخی آدامس‌ها شیرین و برخی دیگر فاقد شکر  هستند. شکر موجود در یک آدامس یک یا دو گرمی آنقدر زیاد نیست که بتواند تاثیری در افزایش وزن افراد داشته باشد، اما بهتر است که افراد ترجیحا از آدامس‌های بدون شکر و مواد انرژی‌زا استفاده کنند.

جویدن آدامس تا حدی نفخ‌آور است و به هنگام جویدن آدامس به طور معمول مقداری هوا هم همراه آن بلعیده می‌شود. در نفخ‌آور بودن آدامس، تند جویدن، مقدار هوای بلعیده شده و مقدار بزاق موثر است و چنانچه آدامس خوب جویده شود نفخ‌آور بودن آن تا حد زیادی کاهش می‌یابد. در بیشتر افراد به دلیل درست جویدن، آدامس نفخ چندانی ایجاد نمی‌کند. برخی آدامس‌ها هم هستند مانند آدامس نعنا که حتی خاصیت ضد نفخ دارند.

بلع آدامس مشکلی برای دستگاه گوارش ایجاد نمی‌کند، اما توصیه می‌شود که از بلع آدامس خودداری شود، زیرا قابلیت هضم و جذب در دستگاه گوارش را ندارد. آدامس از مواد اولیه الاستیسیته که طبیعی یا مصنوعی هستند، ساخته شده که عمده آن از صمغ‌های طبیعی گیاهان تهیه شده است و قابلیت هضم و جذب در دستگاه گوارش را ندارد./ایسنا

کانال اخبار آشپزباشی
دسته بندی ها: اخبار

نظری ارسال نشده است ، اولین نفر باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

توجه: نظراتی که حاوی مطالب توهین آمیز است منتشر نخواهد شد

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد. فیلد های اجباری با *مشخص شده است. *

*
*

اپلیکیشن آشپزباشی

اپلیکیشن آشپزباشی را برروی تلفن های هوشمند خود داشته باشید!